Miha Zajc Fenerbahçe’nin Teklifine Net Bir Cevap Vermedi

Sezonun tamamlanmasıyla birlikte Fenerbahçe’de ilginç gelişmeler yaşanıyor. Başkan Ali Koç, Jorge Jesus’un ayrılığının ardından yeni teknik direktörü bulmak adına çalışmalar gerçekleştiriyor. Mircea Lucescu ve Vincenzo Montella’nın isimleri Fenerbahçe ile anılıyordu. Bu iki isimden birisinin Fenerbahçe’ye yakın olduğu söyleniyordu. Hatta, İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio, Fenerbahçe’yi önümüzdeki sezon Vincenzo Montella’nın çalıştıracağını iddia etmişti. Ancak, Ali Koç, 17 Haziran 2023 günü gerçekleştirilen genel kurulda önümüzdeki sezon Fenerbahçe’nin başında camiayı tanıyan yerli bir teknik adamın olacağını dile getirdi.

Futbolseverler, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünün kim olacağını tartışıyorlar. İsmi geçenler arasında Abdullah Avcı, Aykut Kocaman, Sergen Yalçın, İsmail Kartal ve Volkan Demirel bulunuyor. Fenerbahçe’nin 2023 – 2024 sezonundaki teknik direktörünü önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

İç Transfer Çalışmaları Devam Ediyor

Başkan Ali Koç, bir yandan da sözleşmesi biten oyuncular ile ilgileniyor. O isimlerden birisi olan Enner Valencia kulüpten ayrılarak Brezilya’ya transfer oldu. Fenerbahçe, Ekvadorlu golcüyü elinde tutamadığı için pişman! Başkan Ali Koç, aynı hatayı bir kez daha tekrarlamamak adına işi sıkı tutuyor. Sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek olan Miha Zajc ile sürekli olarak görüşmeler gerçekleştiriliyor.

Sloven oyuncu birkaç hafta öncesine kadar Fenerbahçe’den kesin olarak ayrılmak istiyordu. Bunun sebebi Jorge Jesus idi. Portekizli teknik adamın bilhassa sezonun ilk yarısında Miha Zajc’a hiçbir şekilde şans vermemesi söz konusuydu. 1994 doğumlu oyuncu, Jorge Jesus’un önümüzdeki sezon da Fenerbahçe’yi çalıştırması halinde kulüpten yüzde yüz ayrılacaktı. Ancak, Jesus’un Başakşehir maçının ardından veda etmesi planları değiştirdi. Deneyimli oyuncu, Fenerbahçe’de kalmaya sıcak bakıyor. Taraftarların kendisine duyduğu sevgiden bir hayli memnun!

Miha Zajc Kararını Kısa Süre İçerisinde Verecek

Fenerbahçe yönetimi Miha Zajc’ın sözleşmesini uzatmak adına girişimlerde bulunacak. Sloven oyuncunun maaşına zam yapılacak. Miha Zajc bu sezon Fenerbahçe’den 600 bin Euro kazanıyordu. Fenerbahçe yönetimi, oyuncunun maaşını iki katına çıkarmayı planlıyor. Sloven oyuncu maddi ve manevi açıdan daha iyi şartlar sunulmasından dolayı Fenerbahçe’nin teklifine sıcak bakıyor. Ancak, yine de yönetimden düşünmek için süre istedi. Miha Zajc, kararını yüksek ihtimalle 1 Temmuz 2023 tarihine kadar bildirecek.

Miha Zajc’ın tek talibi Fenerbahçe değil! Beşiktaş da bu oyuncuyu ısrarlı bir şekilde istiyor. Şenol Güneş, Miha Zajc’ı kadrosunda görmek istediğini yönetime bildirdi. Beşiktaş yönetimi, Miha Zajc’ı kadrosuna katabilmek adına ona yıllık 2 milyon Euro teklif etmeyi planlıyor. Bu transferin nasıl sonuçlanacağını herkes çok merak ediyor.

Miha Zajc bu sezon yeteri kadar süre alamadı. Ancak, Jorge Jesus, oyuncuyu bilhassa sezonun son maçlarında ilk 11’de görevlendirdi. Bu sezonu beş gol ve dört asist ile tamamlayan Sloven oyuncu fena olmayan bir performans ortaya koydu. Kendisi hangi takıma giderse gitsin çok faydalı olacaktır.