Altay’da Eren Erdoğan Şoku Yaşanıyor

TFF 1.Lig’de yeni sezon heyecanı başladı. Bu sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek her kulübün farklı bir amacı bulunuyor. Bazı kulüpler, transfer yasağı yüzünden kadrolarını güçlendiremediler. Bu kulüplerin öncelikli hedefi ligde kalmak! Altay da tam olarak bu durumdan muzdarip! Siyah beyazlı kulüp, geçtiğimiz sezon ligde kalmayı başarmıştı. Takımı bu sezon Tuna Üzümcü çalıştıracak. Üzümcü, elindeki kısıtlı kadro ile TFF 1.Lig’deki diğer takımlara kafa tutmaya çalışacak.

Genç Oyuncu Yönetimin Sözleşme Önerisine Olumlu Cevap Vermedi

Takdir edersiniz ki, transfer yasağı alan Altay’ın önündeki tek alternatif hali hazırda kadrosunda yer alan isimleri takımda tutabilmek! Ceyhun Gülselam ve Özgür Özkaya ile yeni sözleşme imzalamayı başaran Altay, benzer teklifi Eren Erdoğan’a da sundu. Genç oyuncunun bu teklifi kabul edeceği düşünülüyordu. Fakat, kulüpteki maddi belirsizlikten rahatsız olan oyuncu, yönetimin kendisine yapmış olduğu sözleşme yenileme önerisini kesin bir dille reddetti. Altay yönetimi, oyuncunun bu tavrı karşısında aksiyon alarak onu kadro dışı bıraktı. Eren Erdoğan, çalışmalarına bir süredir takımdan ayrı olarak devam ediyor. Kendisi, Şanlıurfaspor ile oynanan maçın kadrosunda da yer almadı.

Eren Erdoğan’ın sözleşmesi normal şartlar altında 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecekti. Altay yönetimi, transfer yasağının devam edeceğini öngörerek oyuncuya iki farklı öneride bulundu. Siyah beyazlı kulüp, her halükarda genç oyuncu ile yola devam etmek istiyordu. Ancak, Eren Erdoğan, Altay’ın önerilerini kabul etmedi. Kendi isteklerinin kabul edilmesini şart koydu. Genç oyuncu, birçok Süper Lig kulübünün kendisi ile ilgilendiğinin farkında! Bu yüzden, Altay’a rest çekmekten geri kalmıyor.

Kulübe yakın olan kaynakların iddiasına göre Eren Erdoğan, Altay’dan farklı şeyler talep etti. Genç oyuncu, sözleşmesinde takımın küme düşmesi ve maç başı ücretinin bir hafta içerisinde ödenmemesi halinde serbest kalacağına dair bir maddenin yer almasını istedi. Altay yönetimi, böyle bir maddeyi kabul etmedi. İzmir kulübü, hali hazırda çok sayıda oyuncusu ile sözleşme konusunda sorun yaşadı. Bu yüzden, yeni sözleşmelerde de kulübü riske edecek türden maddelere asla yer vermiyor.

Eren Erdoğan Kimdir?

22 Mayıs 2001 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. 1.75 boyundaki oyuncu, sol ayağını etkili bir şekilde kullanıyor. Sol kanat, sağ kanat ve merkez orta sahada görev yapabiliyor. Oyuncunun güncel Transfermarkt değeri 500 bin Euro!

Eren Erdoğan, futbola Torbalıspor altyapısında başladı. 2017 yılının Ekim ayında Altay altyapısına transfer oldu. 2019 – 2020 sezonunda A takıma yükseldi. Söz konusu sezonun ikinci yarısını Fethiyespor’da kiralık oynayarak geçirdi. Genç oyuncu, geçtiğimiz sezon Altay forması ile TFF 1.Lig’de toplam 29 maça çıktı. Bu maçların 27’sine ilk 11’de başladı. İki maçta oyuna sonradan girdi. Sahada 2 bin 492 dakika kaldı. Güzel performansını iki gol ve yedi asist ile süsledi.