Ankaragücü 3 Puan Alıp Farkı Açma Peşinde

Spor Toto 1. Lig’in lideri MKE Ankaragücü, 27’nci hafta mücadelesinde lig üçüncüsü Büyükşehir Belediye Erzurumspor deplasmanına gidiyor.

Bu sezon başından ortaya koyduğu performansla Spor Toto 1. Lig’in zirvesine çıkmayı sonuna kadar hak eden MKE Ankaragücü, puan farkını açarak koltuğunda rahatladı.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun büyük bir bölümünde Bereket Sigorta Ümraniyespor ile birincilik mücadelesi veren teknik direktör Mustafa Dalcı’nın öğrencileri, bir süre yarışı puan puana götürmüştü.

MKE Ankaragücü ve Bereket Sigorta Ümraniyespor’u ayıran yegane şey averaj farkı olurken, bu fark nihayet geçtiğimiz hafta puan farkına dönüştü.

Spor Toto 1. Lig’de liderlik yarışı veren iki takım geçtiğimiz 2 haftayı puan kayıplarıyla geçirmişti. Sarı lacivertli takımımız İstanbulspor’a yenilmiş ve Nasadoge Menemenspor ile berabere kalmıştı. Hal böyle olunca iki ekip birbirlerinin kayıplarını dengelemişti.

Geçen hafta MKE Ankaragücü’nün Bursaspor karşısında galip gelmesiyle bu denge bozuldu. Çünkü Bereket Sigorta Ümraniyespor, Manisa FK deplasmanından eli boş döndü. Böyle olunca teknik direktör Mustafa Dalcı ve öğrencileri, 25 maçta topladıkları 52 puanla Spor Toto 1. Lig’in liderlik koltuğunda tek başlarına kaldılar.

Erzurumspor Sürekli Fırsat Tepti

Aslına bakılırsa Başkent temsilcimizin ve Bereket Sigorta Ümraniyespor’un yaşadığı üst üste puan kayıplarından en çok faydalanabilecek olan takım Büyükşehir Belediye Erzurumspor idi.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan puan kayıpları sonrasında teknik direktörlük görevine Yücel İldiz’i getiren Büyükşehir Belediye Erzurumspor, tecrübeli teknik direktör ile de istediğini bulamadı.

Spor Toto 1. Lig’in zirvesindeki her iki takımın da son 3 haftada toplam 10 puan kaybetmesi, Büyükşehir Belediye Erzurumspor taraftarlarını umutlandırmıştı. Lakin beklenen olmadı. Çünkü Büyükşehir Belediye Erzurumspor, teknik direktörü Yücel İldiz önderliğinde üstündeki ekiplere uyup son 3 haftada 6 puan yitirdi.

Böyle olunca farkı kapatma fırsatı da tepildi. Son 3 maçında sırasıyla Bereket Sigorta Ümraniyespor, Eyipspor ve Adanaspor ile berabere kalan teknik direktör Yücel İldiz’in öğrencileri hayal kırıklığı yarattılar.

Dadaşlar şimdi bu hayal kırıklığını unutturmak için MKE Ankaragücü’ne bilenmiş durumdalar. Eğer bu maçı kaybederlerse uzun süredir oturdukları Spor Toto 1. Lig üçüncülüğü koltuğundan da ayrılabilirler. Hatta diğer sonuçlara göre kendilerini bir anda 6’ncı sırada bile bulabilirler.

Ankaragücü Erzurumspor Karşısına Nerede Ne Zaman Çıkacak

ankaragücü

Büyükşehir Belediye Erzurumspor ve MKE Ankaragücü arasında 27 Şubat Pazar günü oynanacak Spor Toto 1. Lig 27’nci hafta mücadelesi saatler 16:00’ı gösterdiğinde başlayacak.

Maçın ev sahipliğini Erzurum Kazım Karabekir Stadyumu yaparken, başlama düdüğünü Spor Toto Süper Lig’de de görev yapmakta olan Tugay Kaan Numanoğlu çalacak.

Onun yardımcılıklarını yapacak isimler ise şöyle: Mehmet Ali Akkor (Yardımcı Hakem), Kemal Elmas (Yardımcı Hakem), Alim Kandemir (Dördüncü Hakem).

Maç öncesinde iki takımda da eksik veya cezalı oyuncu bulunmazken, Başkent ekibimizde teknik direktör Mustafa Dalcı ve öğrencilerinin tek hedefi galibiyetle dönüp liderliklerini perçinlemek. Erzurum’da ise soğuk havada alınacak bir galibiyet gözleniyor. Ancak elbette favori MKE Ankaragücü.