Ankaragücü Balıkesirspor İle Karşılaşıyor

Sezonun en flaş takımlarından biri olan Ankaragücü tam da kendinden beklendiği gibi TFF 1.Lig’de liderlik konumunda yer alıyor ancak takımın son hafta oynadığı müsabakada Altınordu’ya yenilmiş olması koltuğu sallandırıyor. Bu bağlamda Ümraniyespor ile kıyasıya bir yarış veren Başkent temsilcisi ligin 34’üncü haftasında son sırada yer alan ve küme düşmesi kesinleşen Balıkesirspor ile kozlarını paylaşacağı maçtan 3 puan çıkarmayı hedefliyor.

Nefes Şansı

Bu sezon TFF 1.Lig’de verdiği zirve mücadelesinde kimi zaman oldukça sıkıntılı günler geçiren Ankaragücü, ligin 33’üncü haftasında bugünlerden birini yaşamak zorunda kaldı.

Başkent temsilcisi kendi sahasında oynadığı maçta Altınordu karşısında hiç beklemediği bir mağlubiyet aldı ve aynı hafta Ümraniyespor’un Ankara Keçiörengücü’nü mağlup etmesiyle birlikte iki takım arasındaki puan farkı tekrar 3’e düştü.

Bu bağlamda en çok tehlike yaratan durumsa Ankara temsilcisinin 36’ıncı haftayı bay geçmesi. Bir diğer deyişle Ankaragücü şu an Ümraniyespor’un önünde yer alıyor ancak takımın aynı zamanda bir maç fazlası bulunuyor.

Bu nedenle ciddi bir tehlike içerisinde yer alan Sarı Lacivertli ekip ligin 34’üncü haftasında kâğıt üstünde kolay olarak nitelendirilebilecek bir maça çıkıyor. Son sırada yer alan ve küme düşeceği 3 hafta önce kesinleşen Balıkesirspor’un konuğu olan Mustafa Dalcı’nın takımı bu maçtan kesin olarak 3 puanla ayrılmayı planlıyor.

Bu açıdan bakıldığında takıma bir nefes aldırma şansı tanıyan 34’üncü hafta müsabakası 24 Nisan Pazar günü saat 20.30’da başlayacak. Zirve ile dibi karşı karşıya getirecek olan müsabakadan Ankaragücü’nün galip ayrılması durumunda bahsi geçen 3 puanlık fark devam ederken, aksi bir sonuçta Başkent temsilcisini daha da sıkıntılı günler bekleyecek.

Kendi Etti Kendi Buldu

Bu sezon birçok maçta bu şekilde sıkıntılı süreçlere giren Ankaragücü, Altınordu karşısında aldığı mağlubiyet nedeniyle ligdeki şampiyonluğunu dahi kaybedebilir.

Zira Ümraniyespor tekrar formunu yakalamaya başladı gibi görünüyor ve takımın bahsi geçtiği gibi 1 maç eksiğinin bulunuyor olması Kırmızı Beyazlı takımı avantajlı tarafa geçiriyor. Hafta içi oynanan Altınordu maçından alınan mağlubiyetten sonra Ankara ekibinde ciddi sıkıntılar ve tartışmalar devam ederken gelecek sezona dair düşüncelerin de değiştiğini dile getirmekte fayda var.

Sezon başından bu yana kendisini bir türlü camiaya kabul ettiremeyen teknik direktör Mustafa Dalcı için bu durumun teknik direktörlük kariyerini dahi riske atmak olabileceğini dile getirmeliyiz. Genç teknik adam sezon başından beri yaptığı tercihler nedeniyle eleştirilirken, Ankara’da oynanan maçta Altınordu’ya yenilmiş olmak en azından gelecek sezona dair başka bir teknik adamla çalışma isteğini katbekat arttıracaktır.

Bununla birlikte Ankaragücü için dile getirilmesi gereken durum bu hataları yapmamış olsa çok rahat bir biçimde şampiyonluğa ulaşabilecekken şimdi Ümraniyespor’un hatasını beklemek zorunda kalması. 

Bu durumda Ankaragücü için kendi etti kendi buldu demekte herhangi bir yanlışlık yok.