Ankaragücü Başkanı Adayları Sıraladı

Geçtiğimiz sezon çok dramatik bir şekilde veda ettiği Süper Lig’e dönebilmek adına bu sezon kıyasıya bir mücadele veren Ankaragücü, 29’uncu haftada oynayacağı maç öncesi en yakın rakibi Ümraniyespor’un 3 puan önünde liderlik koltuğunda oturmaya devam ediyor. Sarı Lacivertli ekipte son haftalarda alınan kritik galibiyetler takımın moralinin daha da yükselmesine yardımcı olurken Ankaragücü Başkanı Faruk Koca sezonun hâlâ bitmediğine dikkat çekiyor.

Güçlü Taraf

Bu sezon Süper Lig’e yükselebilmek adına ciddi bir avantaj elde eden Ankaragücü adına işler son zamanda oldukça yolunda gidiyor.

Başkent temsilcisi oynadığı son 3 maçta oldukça kritik galibiyetler aldı ve kendisini zirveye taşıyan performansından vazgeçmeyeceğini rakiplerine ve en önemlisi kendisini 3 puan gerisinden takip eden Ümraniyespor’a gösterdi.

Ümraniyespor ile sezon başından bu yana kıyasıya mücadele veren Sarı Lacivertli ekip, şu an bulunduğu konuma ligin ilk yarısında da, ilk yarının ortalarında da erişebilirdi ancak o dönem eline geçen fırsatları değerlendirmek konusunda başarılı olamamıştı.

Ümraniyespor’un bay geçtiği haftada Adanaspor’a mağlup olarak Kırmızı Beyazlı rakibinin maç yapmadan liderlik koltuğuna oturmasını sağlayan Mustafa Dalcı’nın takımı artık akıllandı. Oynadığı son maçta Bandırmaspor’u 1-0 ile geçerek oldukça kritik bir eşiği atlayan Ankaragücü’nde artık iyiden iyiye şampiyonluk havasına girilmiş durumda.

Bandırmaspor mücadelesinden sonra yapılan basın toplantısında şampiyonluğun ateşini yakan Dalcı, takımın artık çok daha fazla şansı olduğunu ifade etmişti. Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca da bu minvalde bir açıklama yaparak taraftarın heyecanını yükseltti.

İki Aday

Sezonun geri kalanında Ümraniyespor ile Ankaragücü’nün şampiyonluk yarışı vereceğine inandığını dile getiren Faruk Koca, bu açıklamayla birlikte hem temkinli hem de gerçekçi bir ifadede bulunmuş oldu.

Nitekim Ankaragücü Başkanının yaptığı bu açıklama pek de haksız sayılmaz. Zira TFF 1.Lig’in bitmesine artık 10 hafta kaldı ve ilk 2 ile diğer sıralamalar arasındaki puan farkı Ankaragücü’nün aldığı galibiyetler sayesinde daha da açıldı.

İlk 2 sıranın direkt olarak Süper Lig’e çıktığı düşünüldüğünde zirvenin takımlar adına prestij anlamına geldiğini dile getirmek yanlış olmaz. En nihayetinde hedef Süper Lig’e yükselebilmek ancak bunu ligi zirvede şampiyon olarak gerçekleştirebilmiş olmak oldukça havalı bir durum.

Bu bağlamda belki direkt olarak şampiyonluk yarışını etkilememiş olabilir ancak iki takımın yönetim tarzlarının da çarpışacağını düşünmek yanlış olmaz. En yakın örnek olarak ara transfer döneminde transfer yasağının kaldırılamaması nedeniyle transfer yapamayan Ankaragücü ile ara transfer döneminde kadrosuna birçok oyuncuyu ekleyen Ümraniyespor bu bağlamda farklı politikalar izlediler.

Sezon boyu büyük bir mücadele veren iki takım Nisan ayının ilk haftasında karşı karşıya gelecekler ve bu maç kuvvetle muhtemel ligin geri kalanı adına en net tabloyu futbolseverlere gösterecek müsabaka olacak.