Ankaragücü Biletleri Satışa Çıkardı

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği başarılı performans sayesinde liderlik koltuğunu devralan ve TFF 1.Lig’de adım adım şampiyonluğa giden Ankaragücü, 29’uncu hafta müsabakasında Manisa FK ile karşı karşıya gelecek. Normal şartlar altında 13 Mart Pazar günü oynanması gereken ancak TFF’nin aldığı kararla 1 hafta ileriye ertelenen kritik maçta taraftarlarını tribünde görmek isteyen Başkent ekibi, bu nedenle haftanın ilk günüyle birlikte maçın biletlerini satışa çıkardı.

Dolu Tribünler

Bu sezon TFF 1.Lig’de gösterdiği performans neticesinde liderlik koltuğuna yerleşen ve en yakın takipçisi Ümraniyespor’un 3 puan önünde yer alan bir Ankaragücü var.

Sezonun ikinci yarısında Kırmızı Beyazlı rakibine göre daha az hata yapan Başkent ekibi bu sayede önce liderlik koltuğunu devraldı sonra da aradaki puan farkını 3’e kadar çıkardı. Bu dakikadan sonra şampiyonluğu kimseye vermek istemeyen Ankaragücü geriye kalan final niteliğindeki maçlarından başarıyla ayrılmak istiyor.

Tabii bu performansın sağlanabilmesi adına her takımın duyduğu gibi Ankaragücü de taraftarlarının desteğine ihtiyaç duyuyor. Sarı Lacivertli ekip TFF 1.Lig’in normalde 1 hafta önce oynanması gereken 29’uncu hafta müsabakasında Manisa FK ile karşı karşıya gelecek.

Manisa temsilcisi ile Eryaman Stadyumu’nda kozlarını paylaşmayı bekleyen Ankaragücü, taraftarlarının da takıma destek çıkabilmesi adına hafta başı itibariyle maç biletlerini satışa çıkardı. Şampiyonluğa doğru yürüyüşünde taraftarıyla omuz omuza olmayı dileyen Başkent ekibi, 20 Mart Pazar günü oynanacak müsabakada kafasını kaldırdığında tutkulu taraftarını görmeyi diliyor.

Zor Beğenilen

Bununla birlikte Ankaragücü’nü yakından takip edenler takım ile tribün arasındaki soğuk rüzgârları da çok rahat bir şekilde hatırlayacaklardır.

Geçen sezon Süper Lig’e veda ettikten sonra Hikmet Karaman ile yollarını ayıran Başkent temsilcisi, bir dönem yine çalıştığı Mustafa Dalcı’yı takımın başına getirmişti. Dalcı’nın ilk döneminde tribünle yaşanan bazı soğukluklar ister istemez bu döneme de sirayet etti.

Bu sirayet o kadar büyüdü ki bir dönem Ankaragücü başarılı giderken dahi boş tribünlere oynamak zorunda kaldı. Sezonun özellikle ikinci yarısında birlikte buzlar erimeye başlarken Ankaragücü taraftarı hâlâ daha sosyal medya üzerinden Mustafa Dalcı’nın Ankaragücü’nü yönetebilecek bir teknik adam olmadığını savunuyorlar.

Bununla birlikte genç teknik adamın şampiyonluk yaşaması durumunda dahi Ankaragücü’nün başında kalamayacağına dair söylentiler bulunuyor. Dalcı’nın biraz daha faydacı bir teknik adam olması ve Ankaragücü’nün gerçekten de genelde tek gollü galibiyetlerle kazanıyor olması büyük problemler yaratmıştı.

Fakat ligin daha da çetin bir hale gelmesi ve oynanan her maçın ve alınacak 3 puanların değerinin daha da artmasıyla birlikte eleştiriler yerini desteğe bıraktı. Başkent temsilcisi ligin ikinci yarısında oynanan maçlarda daha dolu tribünlerle birlikteydi.

Şampiyonluk ipini göğüslemeye en yakın ve genel anlamda en avantajlı takım olan Ankaragücü, Manisa FK karşısında oynayacağı maçı da başarıyla bitirebilirse kritik bir eşiği atlamış olacak.