Ankaragücü Bir Hafta Erteledi

Bu sezon Süper Lig’de bir kez daha boy gösterecek olmanın mutluluğunu yaşayan Ankaragücü, gelecek sezona dair çalışmalarına devam ediyor. Sarı Lacivertli ekipte gelecek sezona dair transfer çalışmaları yapılmaya devam edilirken bir yandan da kulüp işleyişiyle alakalı süreçler devam ediyor. Bu bağlamda bir Olağanüstü Genel Kurul hazırlığına giren Başkent temsilcisi, normal şartlarda 25 Haziran’da yapılması gereken Genel Kurul’unu üye sayısında yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 1 hafta sonraya, 2 Temmuz gününe ertelemek zorunda kaldı.

Önümüzdeki Hafta Bakalım

Bu sezon Süper Lig’de bir kez daha boy gösterecek olmanın haklı gururunu yaşayan Ankaragücü’nde bir yandan da saha dışı çalışmalar sürüyor. Sarı Lacivertli ekipte Olağanüstü Genel Kurul yapılacaktı ve bununla alakalı tarih de belirlendi ancak bu Genel Kurul gerçekleştirilemedi.

Normal şartlar altında 25 Haziran 2022 tarihinde ATO Congresium Salonu’nda yapılması beklenen Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, üye sayısında yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenmek zorunda kaldı.

Bu bağlamda 1 haftalık süre daha veren Sarı Lacivertli kulüp, resmi sitesinden yaptığı açıklamada üyelerine seslendi ve 2 Temmuz tarihinde bir kez daha Genel Kurul toplantısı yapılacağını ve bu toplantıda üye sayısında yeterli sayının sağlanma durumunun göz önünde bulundurulmayacağına dikkat çekti.

Sarı Lacivertli ekibin mevcut Başkanı Faruk Koca’nın tekrar seçilmesine kesin gözüyle bakıldığı Genel Kurul’dan sonra çalışmaların daha da hızlanması bekleniyor.

Aranan Golcü Bulundu

Öte yandan Ankaragücü’nün saha içerisinde daha da güçlenebilmek adına da çalışmaları sürüyor. Geçtiğimiz sezon kadrosuna Nadir Çiftçi ve Eren Derdiyok gibi önemli iki ismi katan Sarı Lacivertli ekip Nadir’den erken vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Eren ise ilk yarıda çok önemli bir gol katkısı sağladı ancak ikinci yarıda yeterli katkıyı veremediği için taraftarların da en çok eleştirdiği oyunculardan biri oldu. Bu bağlamda Süper Lig’de fark yaratabilmek adına net bir golcüye ihtiyaç duyacağının farkında olan Ankaragücü, aradığı golcüyü de Fransa’da buldu. Ankaragücü Angers ile sözleşmesi biten santrfor Stephane Bahoken‘e transfer teklifi yaptı.

Daha önce Danny Welbeck ve Diego Costa gibi yıldız isimler ile adı geçen başkent temsilcisinin bu seferki adresi Fransa takımı ile sözleşmesi sona eren Kamerunlu futbolcu oldu.

28 Mayıs 1992 doğumlu Stephane Bahoken, Fransa’nın Nizza kulübünde futbola başladı. Takımın alt yaş kategorilerinde gösterdiği başarı ile 1 Temmuz 2012 tarihinde profesyonel sözleşme imzalayan Bahoken, İskoçya’nın Mirren takımına kiralandı. Fransa’ya geri dönen Kamerunlu, Strasbourg’a transfer oldu. 2018’e kadar kulübün formasını giyen 30 yaşındaki santrfor, bedelsiz olarak Angers’e gitti.

eçtiğimiz sezon Fransız ekip Angers forması ile 29 karşılaşmada görev alan Stephane Bahoken, 3 kez rakip fileleri havalandırmayı başardı. Bahoken ile Ankaragücü arasındaki anlaşmanın yakın zamanda tamamlanması ve resmiyete dökülmesi bekleniyor.