ANKARAGÜCÜ DEPLASMANDA ÜÇ PUAN KAYBETTİ

Süper toto süper Lig’in 31. haftasında Ankaragücü ekibi deplasmanda Trabzonspor’un konu oldu. Son üç maçını kazanan Ankaragücü ekibi oldukça başarılı bir performans sergilemiştir.

İlk olarak seride Galatasaray’ı yenerek başlayan Ankaragücü ekibi sonrasında Fatih Karagümrük de yenerek ikinci maçlarını kazanmışlardı fakat süper toto süper Lig’in 31. haftasında deplasmanda Trabzonspor’un karşısına çıktı ve ne yazık ki dört birlik skor ile yenildi.

ANKARAGÜCÜ’NÜN TEK GOLÜ PENALTIDAN

Hikmet Karaman yönetiminde oldukça iyi bir performans sergileyen Ankaragücü ekibi elenme tehlikesi hattında uzaklaşmış bir durumda. Şu an 29 puanla 17. sırada yer alan Ankaragücü ekibi elenme hattı ile arasında sadece bir sıra bulunmakta. Maçın ilk golü daha sekizinci dakikada erken atıldı. Trabzonspor ekibi sekizinci dakikada Ekuban ile 1-0 öne geçti. Maçın ikinci golü ise Ankaragücü 2000’den geldi.

23. dakikada Ankaragücü ekibi penaltı hakkı kazandı. Hakem Zorbay küçük penaltı noktasını gösterdi ve penaltı vuruşu için topun başına İbrahim Akdağ geçti. İbrahim Akdağ şutunu vurdu ve vuruşu Trabzonspor’un kalesi ile buluştuk. Skor 1-1 olmuştu ve eşitlenmişti.

Maç oldukça hızlı bir şekilde ilerliyordu ve goller üst üste geliyordu. 28. dakikada Trabzonspor ekibinden Ekuban takımı için ikinci golü attı. Skor 2-1 olmuştu. Ankaragücü ekibi o dakikadan sonra skoru eşitlemek isterken 30. dakikada Trabzonspor ekibi bir gol daha attı. Jorge Djaniny takımı için gol attı ve skor 3-1 oldu. Maçın ilk yarısı bu skorla bitti. Ankaragücü ekibi devre arasına bir gol ve iki farkla girdi.

ANKARAGÜCÜ SKORU EŞİTLEYEMEDİ

Maçın ikinci yarısında Ankaragücü ekibe skoru eşitlemek için sahaya çıkmıştı. Maçın ikinci yarısını son dakikalarında kadar hiçbir gol olmadı. Her iki takımda gol pozisyonları bulmuş olsa da kaleciden ve savunma hattından bu toplar geçmedi.

Hikmet karamanla öğrencileri skoru eşitleyebilmek için tüm baskılara sürdürse de ne yazık ki gol ile buluşamadılar. Maç uzatmalara gitmişti 90 + dördüncü dakikada Trabzonspor ekibi dördüncü gölünü buldu.

O dakikadan sonra sporda herhangi bir değişiklik olamadığı için Ankaragücü ekibi deplasmanda rakibi Trabzonspor’a yenildi. Üç maçlık galibiyet serisi Trabzonspor’da son bulan Ankaragücü ekibi yeni bir seri için milli maç arasında tüm hazırlıklarını Tamamlayacak.

Süper toto süper Lig’in evlenecek olan dört takımı arasından sıyrılan Ankaragücü’ne gibi milli maç arasından sonra tekrar o tehlike altına düşmemek için çıkacağım maçlarda son dakikaya kadar performansını sergileyecek ve maçı kazanmak için elinden gelen her şeyi yapacak.