Ankaragücü Kulübü’nden Olağanüstü Genel Kurul Kararı

MKE Ankaragücü Kulübü 5 Şubat Çarşamba tarihinde yapılacak olağanüstü genel kurul toplantısı kararı aldığını açıkladı. Sarı lacivertli kurul tarafından yapılan açıklamada dernek tüzüğünün ilgili maddelerinde ihtiyaç duyulan değişikliklerin görüşülerek tüzük tadilatının yapılması sebebi ile toplanılacağı söylendi.

Süper Lig takımlarından MKE Ankaragücü 14 puan ile 17. sırada yer alıyor. MKE Ankaragücü Kulübü, 5 Şubat Çarşamba günü olağanüstü genel kurul toplantısı kararı aldı. Kulüp, olağanüstü kurul ile ilgili yazılı resmi açıklamada bulundu.

Ankaragücü’nden Olağanüstü Genel Kurul Yazılı Açıklaması

MKE Ankaragücü Kulübü 5 Şubat 2020 Çarşamba tarihli olağanüstü genel kurul kararını açıkladı. Kulüp tarafından yapılan açıklamalara göre, olağanüstü genel kurul kararının sebebinin “dernek tüzüğünün ilgili maddelerinde ihtiyaç duyulan değişikliklerin görüşülerek tüzük tadilatının yapılması” olduğu belirtildi.

Ankaragücü Olağanüstü Kurulu Yer ve Zamanı

MKE Ankaragücü Kulübü olağanüstü genel kurul, yarın saat 14:00’da başlayacak. Sarı lacivertli kurul Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Olağanüstü genel kurulda çoğunluk sağlanamaz ise genel kurul bir hafta sonra 12 Şubat Çarşamba günü aynı saatte ve yerde yeniden yapılacak.

Ankaragücü Kulübü üyelerinin yapacağı olağanüstü genel kurulda çoğunluğu sağlayacak şekilde yer alması bekleniyor. Bu durumda ikinci genel kurul toplantısına gerek kalmayacak.

Süper Lig 2019 – 2020 Sezonunda Ankaragücü

MKE Ankaragücü’nün transfer yasağı geçtiğimiz haftalarda TFF tarafından kaldırılmıştı. Sarı lacivertli takım transfer yasağının kalkması ile 15 transfer ile kadrosunu güçlendirdi. Ankaragücü, 2 Şubat Pazar günü gerçekleştirdiği Kasımpaşa maçından 1-1 beraberlik sonucu ile ayrıldı. MKE Ankaragücü 7 Şubat Cuma günü Yeni Malatya ile ve 15 Şubat Cumartesi günü ise Fenerbahçe ile Süper Lig kapsamında karşı karşıya gelecek.