Ankaragücü Olağanüstü Kurul Toplantısı Sona Erdi

Ankaragücü geçtiğimiz günlerde olağanüstü genel kurul toplantısı yapma kararı almıştı. Bugün gerçekleştirilen genel kurulda tüzüğün 8. maddesindeki “Her yıl yüzde 5 üye kaydı yapılır.” İbaresi kaldırıldı. Bu ibarenin değişmesinden sonra Ankaragücü Kulübü’ne üye olan 978 kişi sayısı, her yıl üye sayısı kadar artacak. Yani artık Ankaragücü Kulübü bu kaldırılan yüzde beş kontenjanının ardından 2021’e kadar 978 yeni üye yapabilecek.

Bugün, yönetim ve denetim kurulu sayısının iki katının bir fazlası ile yeterli üye sayısına ulaşarak gerçekleştirilen Ankaragücü olağanüstü genel kuruluna Ankara Emniyet Müdür Servet Yılmaz, MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ve yönetim kurulu delegeleri katıldı. Divan başkanı olarak Mustafa Doğan’ın seçilmesinden sonra başlayan genel kurulda beşinci gündem maddesi olan yüzde beş ibaresi, delegelerin tamamının kabulüyle tüzükten kaldırıldı.

Bugün Ankaragücü İçin Tarihi Günlerden Birisi

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, genel kurulda yaptığı konuşmada “Bugün Ankaragücü için tarihi günlerden birisi. Tüzükte yaptığımız değişiklik ile bundan sonra taraftarımız Ankaragücü’nde delege olabilecek. 100 gün önce yaptığımız kongrede takım bize emanet edildi. Zorluğun, sıkıntının içinde, hak ettiğimiz kadroyu kurmayı başardık. İki haftadır da bunun meyvelerini almaya başladık. Biz hayali hiçbir işin içinde bugüne kadar olmadık, olmayacağız da. Bu sene planımız takımı ligde tutmak. Amaç takımımızı iyi yerlere getirmek. Bir üzüntümü dile getirmek istiyorum. Ankara’da bir spor çalıştayı oldu, bu çalıştaya başından sonuna kadar katılan sadece Fenerbahçe ve Ankaragücü oldu. 100 gündür takım daha iyi temsil ediliyor. Bizim kulübümüz sadece futbol olarak ligden düşmemeye odaklı. Diğer branşlarda hiçbir söz hakkımız yok. Tandoğan’da kapalı spor salonu kiraya verilmiş. Bayan voleybol takımımız vardı, erkek basketbol takımımız vardı. Hentbol takımımız vardı, bisiklet takımımız vardı eskiden. Bunlar şu an olmadığı için çalıştay sırasında çok üzüldüm. Branşlarda da kendimizi temsil etmemiz lazım. İnşallah el birliğiyle bu branşları da kuracağız” dedi.

En Büyük Sorunumuz 3 Puan Cezası ve Transfer Yasağı

Fatih Mert konuşmasında puan silme cezası ile ilgili birçok dosyanın olduğunu da belirterek “En büyük sorunumuz 3 puan cezası ve transfer yasağı ile ilgiliydi. Dosyalar vardı puan silme ile ilgili. Yönetime gelince ilk işimiz puan silme cezası için olan dosyalar ile ilgilenmek oldu. Daha sonra transfer yasağı ile ilgilendik. Büyük zorluk çektik, emek verdik ve bu dosyaları temizledik. Arkadaşlarımız takımın ikinci lige düşmesine engel oldu emekleriyle. Elimizde 5 adet dosya kaldı onları da halletmeye çalışıyoruz. Geldiğimiz günden beri mevcut kadroda çok şey değiştirdik. Neredeyse tüm futbolcularımız ile sorunlarımız vardı parasal anlamda. Borçların ödenmesinde emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum, özellikle Fahri Koca’ya.