Ankaragücü Rüzgârı Arkasına Aldı

TFF 1.Lig’in 30’uncu haftasında kendi sahasında konuk ettiği Eyüpspor’a mağlup olan Ankaragücü, 31’inci haftada oynayacağı Ümraniyespor müsabakası öncesi çok ciddi bir avantajı elinin tersiyle itmişti. Sarı Lacivertli ekip adına çok daha pozitif anlamda önem taşıyabilecek bir müsabakada ilk hedef liderliği korumak anlamına geldi. Ümraniyespor’un sahasında oynanan maçta 10 kişi de kalan Ankaragücü, buna rağmen sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrılarak liderlik konusunda rüzgârı tekrar arkasına almayı başardı.

İstediğini Aldı

Bu sezon TFF 1.Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Ankaragücü, 30’uncu haftada oynadığı Eyüpspor maçında mağlup olunca çok ciddi bir sıkıntı içerisine girmişti.

Ümraniyespor’un Tuzlaspor ile berabere kaldığı haftada alacağı 3 puanla birlikte şampiyonluk kupasına giden en kestirme yola girme şansını yakalayan Başkent ekibi bu fırsatı değerlendiremediği gibi 31’inci haftada oynanacak müsabakada koltuğu kaptırma riskini de yaşamaya başlamıştı.

31’inci haftanın TFF 1.Lig özelinde en çok öne çıkan müsabakasında Ümraniyespor’a konuk olan Sarı Lacivertli ekip, ilk yarısında 10 kişi kaldığı müsabakadan 2-2 beraberlikle ayrılmayı başardı. Bu sonuçla birlikte liderlik koltuğunda oturmaya devam eden Ankaragücü adına rüzgârın tekrardan arkaya alındığını dile getirmek yanlış olmaz.

Zira Ümraniyespor 32’inci haftayı bay geçecek ve Ankaragücü Adanaspor ile karşı karşıya geleceği müsabakadan galip ayrılması durumunda farkı yine açmış olacak. Mustafa Dalcı’nın öğrencilerinin de maç yapmayacağı bir hafta gelecek ancak o zamana kadar bu puan farkının Ümraniyespor üzerinde bir baskı kuracağı kesin.

Tüm bu faktörler birleştiği zaman Ankaragücü adına oldukça ideal bir skor ortaya çıktığını ve Ankara temsilcisinin istediğini aldığını dile getirmek yanlış olmaz.

Savunma Katkısı

Bu sezon TFF 1.Lig’de gösterdiği performanstan daha ziyade oynadığı oyun Ankaragücü adına çoğu zaman taraftarlarını bile tatmin etmeye yetmedi. Bununla birlikte Başkent ekibinin oyun anlamında çok güçlü olmasa bile detay anlamında çok güçlü özelliklere sahip olduğunu dile getirmek gerekir.

Bir çırpıda akla gelen örnekler takımın son dakikalarda gol bulma yeteneği, duran toplardan bulduğu gol sayıları, 1-0 ve 0-0 gibi oyunları oynama başarısı olarak sayılabilir. Tüm bunların dışında Ankaragücü’nün sezon boyunca asla durdurulamayan bir yanı var ki o yan Ümraniyespor karşısında oynanan müsabakada da etkisini gösterdi.

Savunma oyuncularından inanılmaz bir gol desteği alan Başkent temsilcisi, Ümraniyespor karşısında beraberliği de sol bekinin attığı golle buldu. Bu sezon birçok kez savunmacılarının attığı gollerle sahadan puan veya puanlarla ayrılma mutluluğunu yaşayan Ankara ekibi adına bir kez daha bu durumun yaşanmış olması oldukça mutluluk verici.

Öte yandan takım geçen devre Adanaspor’a mağlup olunca maç bile yapmayan Ümraniyespor’a koltuğu geri bırakmak zorunda kalmıştı. Bu sefer aynı sıkıntıyı yaşamak istemeyen Ankaragücü adına Adanaspor ile oynanan maçın da bir başka kader maçı olacağı ortada.