Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay: Asla Teslim Olmayız

Süper Lig 20. haftası kapsamında Ankaragücü Kasımpaşa’yı evinde ağırladı. Kıyasıya geçen mücadele 1-1 beraberlik ile sonuçlandı. Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay maç ile ilgili “Umut tükendiğinde siz de tükenirsiniz. Umudumu kaybettiğimde evime gidip torunlarımı sevmeliyim. Ama asla teslim olmayız. Ben Trabzonlu, Karadenizliyim, hamsinin kafasını da yerim kuyruğunu da.” şeklinde konuştu.

Taraftarlarımız İçin İyi Sonuçlar Alacağız

Başkent’in takımının teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay açıklamalarında “Bazı şeyleri kolay çözebiliriz. Teknik, taktik zekayla ve tekrarla çözülebilecek sorunları çözeceğiz. Fiziki sorunlar zaman alabilir. Onlar için de antrenman limitinin bizlere verdiği reçetelerden faydalanarak o konuları da çözmeye çalışacağız. Umarım MKE Ankaragücü ve taraftarımız için iyi sonuçlar alarak başarabiliriz.” sözlerine yer verdi.

Ligde Kalmak İçin Her Şeyi Yapacağız

Teknik direktör Akçay, transfer döneminin kapandığını ve takımda yetiştirilmesi gereken oyuncular olduğunu “Sayıları çok fazla olmasa da var. Yönetime ve özellikle izleme komitesinde bulunan arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün çok üst düzey kulüplerimizin bile çözemediği sorunları bu adamlar çözdü. Kümede kalırız ya da kalmayız onu Allah bilir. Ama ben şahsım ve futbolcularım ve teknik heyet kalmak için her şeyi ama her şeyi yapacağız.” sözleri ile ifade etti.

Kasımpaşa Teknik Direktör’ünden Ankaragücü Açıklaması

Kasımpaşa Teknik Direktörü Erkan Çoker, Ankaragücü’nün transfer yasağının kalkması ile ilgili “Transfer yasağını kaldırdılar ve yeni oyuncular aldılar. Buradan puansız dönmeyeceğimize emindik. Sahadaki 7 futbolcumuz 10 gün içinde takıma katıldı. Çok iyi mücadele etti. Takım savunmasını üst düzeyde yaptık. Pozisyon fazla vermedik. Rakibimiz genelde arkaya doğru uzun toplar atıyor. Tedbirimizi aldık, bunu engelledik. Maçın ikinci yarısında 5 dakikalık ilk bölümde bir konsantrasyonu sorunu yaşadık. Top bizdeyken bireysel hatadan rakibin kazandığı penaltıyla maç 1-1 bitti. Puanla döndüğümüz için sevinçliyiz.” açıklamalarını yaptı.

Erkan Çoker beraberlik ile biten maç ile ilgili “Maçın başında golü çok çabuk bulduk. Zaten ilk yarı kontrolü bizdeydi. İkinci golü de bulduk ama VAR’dan geri döndü. Eğer ilk yarıyı 2-0 önde bitirseydik planladığımız gibi maçı 3 puanla bitirebilirdik.” değerlendirmesini yaptı.