Ankaragücü Transfer Yasağı Kalktı İddiası

MKE Ankaragücü’nün transfer yasağının kalktığı iddia edilirken Ankaragücü Başkanı Fatih Mert bu haberi doğrulamadı.

Sezonda yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve transfer yasağı sebebiyle zor zamanlar yaşayan Ankaragücü TFF’den gelecek transfer yasağı ile ilgili kararı bekliyor. Ankaragücü’nün BB Erzurumspor’dan Rashad Muhammed, Venezuelalı forvet Eduard Bello ve Medipol Başakşehir’den Gökhan İnler ile transfer anlaşması yapacağı konuşulurken Ankaragücü Başkanı Fatih Mert konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yasak Kalktığı Anda Kamuoyuyla Paylaşacağız

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert transfer yasağının kalktığını doğrulamadı. Başkan Mert transfer yasağı ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Oyuncularla görüşmeler sürüyor. Şu anda kalkmış bir yasak yok” dedi. Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, transfer yasaklarının kalktığı yönünde çıkan haberler ile ilgili Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu. Transfer yasağının henüz kalkmadığını ancak görüşmelerin devam ettiğini ifade eden Fatih Mert, “Kalan 6 dosya var. Bunların 3’ü yabancı futbolcu. Yapılandırma ve görüşmeler devam ediyor. Oyuncularla görüşüyoruz. Süreç devam ediyor. Şu anda kalkmış bir yasak yok. Yasak kalktığı anda kamuoyuyla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Transfer Fark Etmez Ben Her Türlü Gelir Görev Yaparım

Başkan Mert teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ile ilgili “Mustafa Reşit Akçay hocamızla bir önceki dönemde görüştük, ancak o dönem tercihimizi takımı tanıdığından dolayı Mustafa Kaplan’dan yana kullandık. Bu dönemde 7-8 hocayla görüşmemiz oldu. Bunların büyük kısmı transfer yasağı kalkarsa gelebileceğini söyledi. Mustafa Reşit hoca geçen görüştüğümüzde de ‘transfer fark etmez ben her türlü gelir, Ankaragücü’nde görev yaparım’ dedi. Bu sefer de öyle değerlendirdi; ‘transferin açılmasını isterim tabii ki ama açılmazsa bile ben bu takımla ilgili gerekeni yaparım’ dedi. Takım içerisindeki 4-5 oyuncuyla da önceden çalışmış. Onun için dün yönetim kurulumuzla toplandık iki isim vardı, hocamız Mustafa Reşit Akçay oldu.” şeklinde konuştu.