Ankaragücü’nde Rekor Destek Beklentisi

Bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça başarılı bir performans sergileyen Ankaragücü liderlik koltuğunda 4 puanlık bir avantajla oturmaya devam ediyor. 31’inci haftada oynanacak Eyüpspor maçının hazırlıklarına tam gaz devam ediliyor. Kritik maç öncesi biletleri de satışa çıkartan Sarı Lacivertli ekipte yöneticilik yapan Hakan Bilgin Hürriyet Haber’e yaptığı açıklamalarda taraftarlardan sezonun rekorunu kıracak düzeyde bir destek beklediklerini ifade etti.

Tribün Rekoru

Bu sezon Süper Lig’e yükselebilmek adına en avantajlı takım olarak yola devam eden lider Ankaragücü, TFF 1.Lig’in 31’inci haftasında oynayacağı Eyüpspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Ligin en dişli ekiplerinden birine karşı oynayacak olmanın gerektirdiği sorumluluğu alabilmek adına yoğun bir şekilde çalışmalarına devam eden Başkent temsilcisinde kulübün beklentisi maç günü tribünleri dolu dolu görebilmek.

Kulübün önde gelen yöneticilerinden Hakan Bilgin, geçtiğimiz günlerde Hürriyet Haber’e yaptığı açıklamalarda bu bağlamda Ankaragücü taraftarının sezonun rekorunu kırmasını beklediklerini dile getirdi.

Ligin 28’inci haftasında oynanan Bandırmaspor maçını hatırlatan Bilgin, 1-0 kazanılan maçta 12 bin Ankaragücü taraftarının tribünlerdeki yerlerini aldıklarını ve bu itici gücü 3 Nisan tarihinde oynanacak maçta Eyüpspor maçında da hissetmek istediklerini ifade etti.

Eyüp temsilcisi karşısında oynanacak maçın şampiyonluk mücadelesinde önemli bir eşik olduğunun altını çizen Bilgin, Ankaragücü taraftarına bu maçta ayrıca ihtiyaç duyduklarını ve büyük bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

Ankara’nın içinde yaşayan taraftarlar kadar ilçelerden de taraftar gelmesini beklediklerini sözlerine ekleyen Bilgin, Bandırmaspor maçındaki 12 bin taraftarla sezon rekorunu kırdıklarını ve bu rakamı Eyüpspor karşısında 20 bin olarak geliştirmek istediklerini ifade ederek taraftarları stada davet etti.

Ankaragücü yönetimi, büyük önem taşıyan bu karşılaşma için maç biletlerini 25 Mart Cuma günü satışa çıkardı. Sarı-lacivertliler, bu sezon bazı maçlarda yaptığı gibi tüm tribünler için bilet fiyatını 20 TL olarak belirledi.

Büyük Heyecan

Ankaragücü adına Eyüpspor maçının kayıpsız atlatılması, Ümraniyespor deplasmanında oynanacak maça en az 4 puanlık farkla gidebiliyor olmak anlamına geliyor. Bu bağlamda oldukça önemli bir müsabaka olan Eyüpspor maçında taraftarın desteği gerçekten önemli olabilir.

Öte yandan takımla alakalı olarak hafızalar biraz kurcalandığında teknik direktör Mustafa Dalcı’ya gösterilen tepkiler hatıra gelecektir. Genç teknik adamın oynattığı oyundan saha içi tercihlerine kadar pek çok konuda eleştiriler yapan Ankaragücü taraftarları, en azından şimdilik bu dosyayı kapatmış gibi görünüyorlar.

Takım Süper Lig’e geri dönebilmek adına her biri büyük heyecana sahne olan maçlar oynamaya devam ediyor ve bu süreçte Sarı Lacivertli renkler arasından çatlak ses çıkmaması konusunda yazılı olmayan bir anlaşmaya varılmış gibi davranılıyor.

Eyüpspor ve Ümraniyespor maçlarından kayıpsız ayrılabilmesi durumundan TFF 1.Lig kupasının bir sapından tutma şansını yakalayacak olan Ankaragücü’nde tempolu çalışmalar hem saha içinde hem de saha dışında tam gaz devam ediyor.