Ankaragücü’nde Sosa İddiaları Güçleniyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de sergilediği başarılı performans sonrasında lider olarak Süper Lig’e yükselmeye hak kazanan Ankaragücü, yeni sezona transfer konusunda en hızlı girecek ekiplerden biri olacak gibi görünüyor. Sarı Lacivertli ekipte şu ana kadar 3 transfer gerçekleştirilirken, yeni transferlerin de deyim yerindeyse eli kulağında. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Danny Welbeck ile alakalı olarak taraftarlarını heyecanlandıran Başkent temsilcisinin bir de Fenerbahçe’den ayrılacak olan Jose Sosa ile alakalı ilgi duyduğu iddia edilmişti. O iddialardan sonra herhangi bir gelişme yaşanmadı ancak basında bu konunun bir daha gündeme gelmiş olması Arjantinli oyuncuya dair ihtimalleri güçlendiren bir etmen olarak algılandı.

Adım Adım Ankara’ya

Bu sezon TFF 1.Lig’de sergilediği başarılı performansla birlikte Süper Lig’e dönmeye hak kazanan Ankaragücü, artık çok daha kalıcı olmak ve gelecek sezonlarda Avrupa bileti ve hatta Süper Lig şampiyonluğunu almak istiyor.

Sarı Lacivertli ekipte heyecan ve mutluluk yüksek ancak beklentilerin bu kadar yükselmiş olması Başkan Faruk Koca başta olmak üzere tüm yöneticilere ekstra sorumluluk yüklüyor. Nitekim Başkan da bu durumla alakalı farkındalığını her seferinde dile getirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Brighton kulübünde forma giymeye devam eden Danny Welbeck ile anlaşma noktasına geldiklerini ancak oyuncunun temsilcisi nedeniyle anlaşmanın son anda yattığını açıklayan Faruk Koca’nın listesinde pek çok başka isim yer alıyor.

Bu isimlerden birisi de Fenerbahçe’de beklentilerin altında kalması nedeniyle yolların ayrılacağı Jose Sosa. Arjantinli yıldızın Ankaragücü tarafından düşünüldüğü zaten basına yansımıştı ancak o haberlerin üstünden belirli bir süre geçmesine rağmen bu transferin açıklanmaması bu durumun sadece bir iddia olduğuna dair algı oluşturmuştu.

Ancak basında bir kez daha Jose Sosa iddialarının gündeme gelmesiyle birlikte Ankaragücü taraftarı Arjantinli yıldızı beklemeye başladı. Öte yandan iki taraf arasındaki görüşmelerin devam ettiği ve Jose Sosa’nın adım adım Ankara’ya doğru yaklaştığı da basında yer alan ifadeler arasında.

Gece Hayatına Dikkat

Öte yandan Jose Sosa ismi sahada gösterdikleri kadar saha dışında gösterdikleriyle alakalı olarak da düşünülmesi gereken bir isim. Arjantinli oyuncu kariyerinin en iyi dönemlerini Trabzon’da yaşadı ve İstanbul’daki ilk döneminde Beşiktaş’ta kendini kanıtladı ancak gece hayatı konusunda sabıkalı olduğu tüm futbol kamuoyu tarafından biliniyor.

Nitekim bu sezon İsmail Kartal’ın gelişinden sonra bir türlü istediği süreleri bulamayan tecrübeli yıldızın birçok kez magazin haberlerinde adı geçmiş ve hatta alkollü olduğu görülen görüntüler televizyonlara yansımıştı.

Oyuncunun Ankara’ya gelmesi durumunda bu noktada biraz daha az tedirginlik yaşanabilir fakat Ankara da bir taşra şehri değil ve Başkentin de kendi gece hayatı meşhur. Bu noktada Ankaragücü yöneticilerinin oyuncudan ya bir söz alması ya da gelecek sezon başladığı andan itibaren oyuncunun gece hayatını göz hapsine alması gerekecek.