Ankaragücü’nde Tolunay Kafkas Fark Yarattı!

Süper Lig’e büyük umutlarla başlayan Ankaragücü, sezona Mustafa Dalcı ile başlamış ancak alınan kötü sonuçlar nedeniyle Dalcı ile yollarını ayırmış ve Ömer Erdoğan ile anlaşmıştı.

Ömer Erdoğan’ın ardından Sedat Ağçay ile anlaşan Ankaragücü son olarak Tolunay Kafkas ile yeni bir yola çıkma kararı aldı. İlk maçında Başakşehir’e yenilen Kafkas’ın ekibi Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final müsabakasında Trabzonspor’u mağlup ederek büyük bir başarıya imza attı. Tolunay Kafkas farkı hissedilmişti ki Ankaragücü 23 yıl sonra Türkiye Kupası’nda yarı finale yükseldi.

Trabzonspor’u mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupası’nda yarı finale yükselmenin moraliyle birlikte Ankaragücü sahasında İstanbulspor’u da 3-2 yenerek galibiyet serisini sürdürdü. Özellikle Sowe ve Diack’ın etkili performansıyla Ankaragücü ligin iddialı takımları arasında yer almayı hedefliyor.

Tolunay Kafkas’ın Ankaragücü’ne kattığı en büyük değer hiç kuşkusuz mücadeleci ruhu oldu. Kafkas’ın hırslı futboluyla birlikte Ankaragücü çok daha farklı bir performansla sahaya çıkıyor. Kafkas’ın öğrencilerinin hedefi Ziraat Türkiye Kupası’nı kaldırmak…