Ankaragücü’nden Rakibe Gitti

Geride kalan sezonda TFF 1.Lig’de sergilediği başarılı performans sayesinde çok da ara vermeden Süper Lig’e geri dönen Ankaragücü’nde kadro çalışmaları devam ediyor. Sarı Lacivertli ekipte gelecek sezonun kadrosunu kurmak adına çalışmalar yapılırken, bazı oyuncuların gelebilmesi için mevcut oyunculardan da bazılarının gitmesi gerekiyor. Bu bağlamda değerlendirilen oyunculardan biri olan Geraldo da Ankara temsilcisinden ayrıldı ancak onun gittiği kulüp oldukça dikkat çekiciydi. Zira 30 yaşındaki kanat oyuncusu bu sezon kıyasıya mücadele verdiği Ümraniyespor’a transfer oldu.

Oyuncunun Kariyeri

Geride kalan sezonda TFF 1.Lig’de Ümraniyespor ve Ankaragücü dışında herhangi bir şampiyonluk adayı dahi yoktu ve nitekim tüm sezon da bu iki takımın zirve mücadelesiyle geçtiği gibi her iki takım da Süper Lig’e direkt olarak yükselmeyi başardılar.

Bu bağlamda gelecek sezon da birbirlerini zorlamak adına sahaya çıkacakları kesin olan iki ekibin arasında hiç beklenmedik bir transfer gelişmesi yaşandı. Ankaragücü’nün gelecek sezon kadrosunda yer vermeyi planlamadığı isimlerden biri olduğu net bir şekilde ifade edilen Geraldo, Ümraniyespor’un resmi açıklamasıyla birlikte Kırmızı Beyazlı kulübe imza attı.

Ümraniye temsilcisi, Ankaragücü’nden ayrıldığını açıklayan Geraldo ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Kırmızı Beyazlı ekip 30 yaşındaki oyuncuyla 1’i opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

Başkent temsilcisiyle bu sezon 30 maça çıkan Angolalı oyuncu 1 gol ve 2 asist kaydetti. Kariyeri boyunca Coritiba, Parana, Atletico, Red Bull, El Ahly gibi takımların formasını giyen tecrübeli kanat, geçen sezonun ara transfer döneminde Ankara’ya adım atmıştı.

Başkent temsilcisinde toplamda 46 maça çıkan Geraldo, bu maçlarda 1 gol ve 3 gol pası üretmeyi başardı. Skora katkı konusunda ciddi bir eksiklik yaşayan Angolalı oyuncunun bu eksikliği Sarı Lacivertli taraftarlar tarafından da çok sert bir biçimde eleştiriliyordu.

Bununla birlikte Ümraniyespor’un şu an için biraz daha kendi listesinde yer alan oyuncuları kadrosuna katmayı denediğini görmek mümkün. Kuvvetle muhtemel Geraldo dışındaki isimler direkt olarak ilk 11 için tasarlanırken, Angolalı oyuncunun kadroya katılmış olmasının temel nedeni alternatifli bir oyun oluşturabilmek gibi görünüyor.

Çifte Transfer

Yeniden Süper Lig ‘e yükselen Ankaragücü, şu ana kadar Anastasios Chatzigivonais, Giorgi Beridze ve Oğuz Ceylan gibi oyurcuları kadrosuna kattı. Sarı-Lacivertliler transfere devam ediyor. Başkent ekibi, iki yıldızı daha gözüne kestirdi. Orta sahaya takviye yapmak isteyen Ankara ekibi, rotasını Fransa ve Portekiz’e çevirdi. Fransa Ligue 1 ekiplerinden Metz’de görev yapan İbrahim Amadou ile Portekiz temilcisi Gil Vicente’nin merkez orta sahası Pedrinho için düğmeye basıldı.

Sarı-Lacivertliler, iki oyuncuyu da kadrosuna katmak istiyor. Yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda Ankaragücü, önümüzdeki günlerde oyuncuların temsilcileri ile bir araya gelecek. Başkent ekibinin, iki yıldızı bir an önce bitirip, yeni sezon öncesinde kadrosunu şekillendirmeye çalışacağı öğrenildi.