Ankaragücü’nden Taraftara Yönelik Etkinlik

Bu sezon adım adım TFF 1.Lig şampiyonluğuna yürüyen Ankaragücü’nde 30’uncu haftada oynanacak Eyüpspor maçının hazırlıklarına tam gaz devam ediliyor. İç sahada oynanacak olması ve şampiyonluk yolunda kritik önem taşıması nedeniyle oldukça heyecanlı geçmesi beklenen maçta yöneticilerin ve takımın en büyük ümidi taraftarların tribünleri doldurması. Bununla birlikte Ankaragücü yönetimi taraftarların maça olan ilgisini arttırabilmek ve tribünlere taraftar çekebilmek adına bir etkinlik başlattı ve taraftarlardan statta çalınacak müzikler adına öneriler istedi.

Dolu Tribünler

Bu sezonun başından beri şampiyonluk yarışının içerisinde yer alıyor olmasına rağmen taraftarlarını etkilemek konusunda eksik kalan Ankaragücü’nde sezonun bu dönemi artık çok daha kritik bir önem taşıyor.

Zira takım adım adım TFF 1.Lig şampiyonluğuna gidiyor ve böyle bir süreçte daha güvenli olabilmek adına taraftarının desteğini arkasında görmek istiyor. Öte yandan Bandırmaspor karşısında oynanan maçta 12 bin taraftarın gelmesi Sarı Lacivertlilerin biraz daha takımla barıştığını gösteriyor.

Ancak Ankaragücü 30’uncu haftada oynanacak Eyüpspor maçında 12 bin sayısının da üstüne çıkılmasını hedefliyor. Dopdolu tribünler önünde Eyüpspor’a Eryaman Stadyumu’nu dar etmeyi hedefleyen Ankaragücü’nde bu nedenle taraftarın tribüne gelebilmesi adına etkinlikler tasarlanıyor.

Bu etkinliklerden birisi de “Şarkını Sen Seç” etkinliği. Stada gelecek taraftarlardan çalınacak müziklere dair öneriler istenirken bu müziklerin stadyumda çalınarak taraftarların güzel bir zaman geçirmesi ve kendilerini özel hissetmeleri planlanıyor.

Bununla birlikte Eyüpspor karşısında oynanacak maçta 20 bin taraftar bekleyen Ankaragücü yöneticileri bu bağlamda tüm tribünlere sabit fiyat politikası uyguladı. Bu açıdan takımın yalnız kalmaması adına ellerinden gelen her şeyi yapan yöneticiler bundan sonrasının taraftara kaldığını belirtiyorlar.

Hazırlıklara Devam

Takımın son 5 maçtır kaybetmeyen 2 takımdan biri olması ve Eyüpspor’un da şu sıralar dalgalanıyor olması Ankaragücü taraftarı adına bu maçın kazanılabileceğini düşündüren faktörler olarak öne çıkıyor.

Öte yandan takım rakibinin gücünün farkında ve bu nedenle hiç durmadan çalışılmaya devam ediliyor. Eyüpspor’un zayıf ve güçlü yönleri üzerinde çalışmalar yapan Ankaragücü oyuncuları, teknik direktör Mustafa Dalcı yönetiminde olabilecek en iyi sonuçları almak adına ciddi bir mücadele sergiliyorlar.

Beştepe’deki tesislerde devam eden çalışmalarda oyuncuların keyfinin oldukça yerinde olduğu görülüyor. Sezon içerisinde pek çok kez taraftarlarla karşı karşıya gelen Ankaragücü teknik ekibinin de bir miktar daha kendini affettirebilmiş olması şampiyonluğa giden yolda takımın avantajına olan faktörler arasında sayılıyor.

Başkent temsilcisi 3 Nisan tarihinde oynanacak maçta Eyüpspor’u mağlup ederek bir sonraki hafta oynanacak Ümraniyespor maçına kadar avantajını korumayı hedefliyor. Takımın şu an 4 puanlık oldukça ciddi bir avantajı söz konusu ve Ümraniyespor maçına kadar bu avantaj korunduktan sonra zorlu deplasmandan alınacak iyi bir sonuç takımı şampiyon yapabilir.

Bu nedenle tüm Ankaragücü camiası bu maça kilitlenmiş durumda.