Ankaragücü’nden Toplu Ayrılık Açıklaması

Bu sezon TFF 1.Lig’de sergilediği başarılı performans sonrasında tekrardan Süper Lig’e yükselen Ankaragücü, gelecek sezon devler arenasında kalıcı olabilmek adına kadro çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Şu ana kadar 3 oyuncuyla resmi olarak anlaşmaya vardığını açıklayan Başkent temsilcisi, 6 Haziran tarihinde dikkat çeken bir açıklama yaptı. Sarı Lacivertli ekip içlerinde bu sezonun yıldız isimlerinden Kaptan Erdem Özgenç’in de yer aldığı 11 oyuncusuyla yollarını ayırdığını duyurdu ve bu oyunculara gelecek kariyerlerinde başarılar diledi.

Yapraklar Bir Anda Döküldü

Bu sezon TFF 1.Lig’de sergilediği başarılı performansla birlikte Süper Lig’e geri dönmeyi başaran Ankaragücü, gelecek sezon devlerle vereceği mücadelede aynı problemleri yaşamamak istiyor ve bu bağlamda kadrosunu güçlendirmek adına çalışmalar yapıyor.

Şu ana kadar 3 oyuncuyu resmi olarak açıklayan Başkent temsilcisinde bu sayının daha da artması bekleniyor. Nitekim 6 Haziran tarihinde gelen resmi açıklamadan sonra bu beklentinin artık kesinlik kazandığını dile getirmekte de herhangi bir beis yok.

Zira Sarı Lacivertli ekip tam 11 oyuncusuyla yollarını ayırdığını açıkladı ve bu bağlamda bir anda yapraklarını döktü. İçlerinde Erdem Özgenç gibi bu sezon kaptanlık yapan ve yaptığı asistlerle takımı sırtlayan bir ismin de bulunduğu listede oldukça dikkat çekici başka oyuncuların da olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Başkent temsilcisinin resmi sitesinden yapılan açıklamada, takım kaptanı Erdem Özgenç‘in yanı sıra Yusuf Abdioğlu, Mehmet Murat Uçar, Akın Alkan, İshak Çakmak, Hasan Hüseyin Acar, Kwabena Owusu, Tiago Pinto, Aatif Chahechouhe, Geraldo ve Cem Ekinci’nin yeni sezon planlamasına göre kadroda olmayacakları belirtildi.

Yusuf Abdioğlu Samsun Yolcusu

Dikkat çeken isimlerden birisinin Yusuf Abdioğlu olduğu çok net. Başarılı savunmacı bu sezonun başında Hatayspor’dan Ankaragücü’ne geri dönmüş ve sergilediği performansla yine taraftarların sevgilisi olmuştu.

Savunmadaki özverisi, hamle gücü gibi artılarının yanı sıra hücumda da çok etkili bir isim olan Yusuf Abdioğlu nitekim sezonu da 6 gol 3 asist gibi bir savunmacı adına oldukça göz kamaştırıcı bir performansla tamamlamayı başarmıştı.

Sarı Lacivertli ekipte bu gol sayılarına ulaşamayan pek çok ismin varlığına rağmen Yusuf gibi tecrübeli bir savunmacının ayrılması bu bağlamda ister istemez tartışılacaktır. Bununla birlikte tıpkı Ankaragücü gibi iddialı olan ancak onun gibi başarılı olamayan bir diğer TFF 1.Lig temsilcisi Samsunspor’un 32 yaşındaki oyuncuyu kadrosuna katmak adına en iddialı aday olduğu belirtiliyor.

Öte yandan belirtilmesi gereken durumlardan birisi bu kadar fazla ayrılığın ister istemez bazı sıkıntılar doğuracağı. Ankara temsilcisinin Başkanı Faruk Koca, Süper Lig’de iddialı olacak bir kadro kuracaklarını hep dile getiriyordu ancak en azından ilk sezonda bu kadar radikal değişimlere gitmek çoğu zaman pek iyi sonuçlar vermiyor.

Bunun dışında bu sezon Giresunspor örneği de görüldükten sonra bu kadar radikal bir değişime gerek olmadığı da net bir şekilde ortada.