Ankaragücü’nden Transfer Yasağı Hamlesi

Süper Lig’de Kayserispor’un önünde 17. Sırada ilk yarıyı tamamlayan ve ikinci yarı hazırlıklarına ara vermeden başlayan Ankaragücü’nde yönetim, transfer yasağını kaldırmak için yoğun çaba sarf ediyor. Başkan ve yönetim kurulunun kaynak arayışında olduğu öğrenilirken, icrada olan dosya sayısının azaldığı ifade edilmekte.

Süper Lig’in köklü takımlarından birisi olan Ankaragücü, bir süredir maddi imkansızlıklarla ve transfer yasağı ile uğraşıyor. Geçtiğimiz sezon transfer yasağı nedeniyle ilk yarıyı gerilerde kapatan, ancak tahtasının açılmasıyla birlikte şahlanışa geçen Sarı-Lacivertli ekip, bu yıl da benzer bir başarıya imza atmak istiyor. Türkiye Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını 12 puanla 17. Sırada tamamlayan ekipte yönetim, transfer yasağını kaldırmak için harekete geçti. Ankara ekibinin başkanı Fatih Mert, “3 puan silme cezasına sebep olabilecek 5 dosyadan 4’ünü çözdük. Kulübün önünde yıllarca engel olacak dosyaları çözmeye çalışıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Transfer Yasağını Kaldıracağız

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, transfer yasağının ellerini kollarını bağladığını ifade ederek bu problemi en kısa sürede çözeceklerini söyledi. Ayrıca Başkan, başkent ekibinin yıllarca karşısına çıkabilecek pek çok dosyanın sorunsuzca ortadan kaldırıldığını ve kulübün ekonomik olarak güvence altına girdiğini aktardı.

Kulübün tekrardan yapılanma sürecine girdiğini ifade eden Fatih Mert, 3 puan cezasına sebebiyet verebilecek 5 icra dosyasının 4’ünü ortadan kaldırdıklarını ve sorunu büyük oranda çözdüklerini dile getirdi. Transfer yasağıyla alakalı çalışmaların ara vermeden devam ettiğine değinen Mert, “İnanın çok zor dosyalarla uğraşıyoruz. Kulübün önünde yıllarca engel olacak dosyaları çözmeye çalışıyoruz.” Diyerek işlerinin ne kadar zor olduğunu aktardı.

Transfer Yasağının Kalkmasına Bir Dosya Kaldı

2019-2020 sezonunun ikinci yarısına takviye yaparak başlamak isteyen Başkent ekibi MKE Ankaragücü’nde başkan Fatih Mert gelecek için umutlu konuştu. Başkan, çözülen dosyaların Ankaragücü’nün geleceğini kurtardığını dile getirerek yalnızca bir dosya sonrasında yasağın da kalkacağını ifade etti.

Bilindiği üzere kulüp aynı sıkıntıyı geçtiğimiz sene de yaşamış ve yeni transferlerle sezonu üst sıralarda bitirmeyi başarmıştı. Taraftarın da durumun bir an önce çözülmesini istediği gelen haberler arasında.