Ankaragücü’nü Bundan Sonra Ömer Erdoğan Çalıştıracak

Sarı lacivertli takımda herkesin az çok tahmin ettiği bir gelişme yaşandı. Ankaragücü; Süper Lig’in dördüncü haftasında Fatih Karagümrük’e 4-1 gibi farklı bir skorla yenilerek taraftarlarını ciddi bir hayal kırıklığına uğratmıştı. Hali hazırda durumu tartışmalı olan teknik direktör Mustafa Dalcı; bu maçın ardından görevinden istifa etti. Söz konusu istifa; hiç kimse için sürpriz değildi. Mustafa Dalcı’nın Süper Lig için yetersiz bir isim olduğu bilhassa Ankaragücü taraftarları tarafından dile getiriliyordu. Ankaragücü yönetimi; sezon başında kadrosunu çok sayıda isim ile güçlendirmişti. Mustafa Dalcı’nın bu isimleri bir takım haline getirip onlara güzel bir futbol oynatabilecek yetenekte olmadığına dair yorumlar da vardı.

Ankaragücü Yönetimi Hızlı Davrandı

Ankaragücü yönetimi; henüz sezonun başında olmamıza rağmen yaptığı hamleler ile takdir topluyor. Takımın ligden düşmemesi adına çok sayıda oyuncu transfer edildi. Ayrıca, ileride kötü sonuçlar almamak adına Mustafa Dalcı’nın istifası kabul edildi. Ankaragücü yönetimi; teknik direktör arayışlarına hızlı bir başlangıç yaptı. Fatih Karagümrük maçı biteli 48 saat olmamasına rağmen yeni teknik direktörünü açıkladı.

Ömer Erdoğan; Haziran ayında Kayserispor ile görüşüyordu. Kayserispor yönetimi; Hikmet Karaman’dan boşalan teknik adamlık koltuğuna Ömer Erdoğan’ı oturtmak istiyordu. Hatta, Ömer Erdoğan Kayseri’ye dahi gelmişti. Ancak, deneyimli teknik adam; kararını son dakika değiştirdi. Kayserispor’un FIFA’nın vermiş olduğu transfer yasağı cezası yüzünden sezona transfer yapamadan başlayacak olması; Ömer Erdoğan’ın fikrini değiştirmesine sebep oldu.

Deneyimli Teknik Adam ile Sözleşme İmzalandı

Ankaragücü için çok sayıda teknik direktörün ismi geçiyordu. Taraftarlar; çok uzun süreden bu yana takım çalıştırmayan Ersun Yanal’ı Ankaragücü’nün başında görmek istiyorlardı. Fakat, Ankaragücü yönetimi; daha realist bir karar vererek tercihini Ömer Erdoğan’dan yana yaptı. Deneyimli teknik adam ile iki yıllık sözleşme imzalandı. Bir başka deyişle, Ömer Erdoğan; Ankaragücü’nü hem 2022 – 2023 hem de 2023 – 2024 sezonlarında çalıştıracak.

Ömer Erdoğan Çıkışını Hatayspor’da Yaptı

3 Mayıs 1977 tarihinde Almanya’da dünyaya gelen Ömer Erdoğan; futbolculuk döneminde birçok Süper Lig kulübünde stoper olarak görev yapmıştı. Uzun yıllar Bursaspor formasını giymişti. Ayrıca, bir dönem Galatasaray’da da top koşturmuştu. Futbolu bırakmasının ardından teknik adamlık yapmaya başladı. İlk olarak, Eskişehirspor ve Bursaspor’da yardımcı antrenör olarak çalıştı.

Ömer Erdoğan; 2019 – 2020 sezonunun ikinci yarısında Fatih Karagümrük’te görev alarak teknik adamlık kariyerine başladı. İstanbul ekibinin başında 12 maça çıktı. 2020 – 2021 sezonunun başında Süper Lig’in yeni ekibi Hatayspor’un teknik direktörü oldu. Bordo beyazlı takıma göze hoş gelen bir futbol oynattı. Hatayspor’u iki sezon boyunca çalıştırdı. Takımının başında 82 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 35 galibiyet, 18 beraberlik ve 29 mağlubiyet aldı. Hatayspor; bu süreçte rakip filelere 133 gol gönderirken kendi kalesinde 121 gol gördü.