Ankaragücü’nün Kaptanı Sedat Ağçay Taburcu Edildi

Ankaragücü

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında Çaykur Rizespor ile karşı karşıya gelen MKE Ankaragücü ekibinin kaptanı taburcu edildi. Elmacık kemiği kırılan Sedat Ağçay’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Süper Lig’de 26’ıncı hafta müsabakası için Çaykur Rizespor ekibi ile karşı karşıya gelen MKE Ankaragücü ekibinden kaptan Sedat Ağçay, mücadele sırasında yüzüne aldığı darbe sonucu ciddi bir sakatlık geçirmişti. Maçta elmacık kemiği ve yan göz kemiği kırılan sarı lacivertli sporcu, ambulans ile sahadan götürülmüş ve ameliyat edilmişti.

Takımın başarılı oyuncusunun bugün taburcu edildiği ve sağlık durumunun da iyi olduğu bilgisi paylaşıldı.

Birkaç Hafta Sonra Tekrar Sahalarda Forma Giyecek

Son derece başarılı bir ameliyatın ardından durumu düzelen Ağçay ile ilgili açıklama ise MKE Ankaragücü Kulübü’nden geldi. Ameliyatın başarılı bir şekilde sona erdiğini ve kaptan Sedat Ağçay’ın hastaneden taburcu olduğunu bildiren sarı lacivertli kulüp, oyuncunun birkaç haftanın ardından da sahalarda tekrardan forma giyeceği haberini verdi.

Çaykur Rizespor ekibi ile olan müsabakada rakip ekibin oyuncusu Diomande ile kafa kafaya çarpışan sporcu, bu pozisyonun ardından sahadan ambulansla götürülmüş ve ertesi gün ameliyata alınmıştı.