Başkan Koca Ankaragücü’nün Film Setini Ziyaret Etti

Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonunda mücadele eden MKE Ankaragücü’nün Başkanı Faruk Koca, Tek Yürek Ankaragücü filmi için oluşturulan seti ziyaret ederek şaşırtan açıklamalarda bulundu. Filmin, Başkent temsilcisinin spor tarihini anlatması planlanıyor. Başkan Koca, yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe’nin en büyük şampiyonluk adayı olduğunu dile getirdi. İşte ayrıntılar…

Başkan Faruk Koca’ya göre MKE Ankaragücü, hedeflediği puanın 7 sayı gerisinde kaldı. 2022 – 2023 sezonu boyunca yalnızca Karagümrük maçında belirledikleri performansı sergilemediklerini ifade eden Başkan Koca, bu nedenle bir tek bu karşılaşmada mağlubiyeti hak ettiklerini söyledi. MKE Ankaragücü’nün geçmişte meydana gelen krizler ile uğraşmadığının altını çizen Koca, tüm sporcuların maaşlarını ve aynı zamanda da primlerini kesinlikle hiçbir gecikme olmadan aldığını ifade etti.

Film Geliri Kulübe Aktarılacak

Tek Yürek Ankaragücü filmi Sarı Lacivertli kulübün spor tarihini anlatırken elde edilecek gelirin yüzde 80’inin de takıma aktarılacağı öğrenildi. Çekimler için Ankara’nın tarihi ve doğal mekanları tercih edildi. Başkent temsilcisinin Başkanı Faruk Koca, yaptığı açıklamalarda filmin 27 Aralık’ta gösterime girmesi için hummalı çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Zira bu tarih, Kurtuluş Savaşı esnasında mermi imalatında çalışan Türk milleti tarafından kurulan MKE Ankaragücü için son derece önemli.

Filmin en iyi şekilde tamamlanması ve çekilmesi için MKE Ankaragücü yönetiminden 3 önemli iş insanı sponsor oldu. Başkan Koca’ya göre bu yapım son derece ciddi bir şekilde değere sahip olan bir yapım olacak. MKE Ankaragücü, önce kendi tarihini anlatan bu film ve ardından da 2 sene sonra açılması planlanan 19 Mayıs Stadyumu ile bembeyaz bir sayfa açmayı planlıyor.

Başkan Koca

‘Fenerbahçe Kazanır’

Başkan Faruk Koca’nın açıklamalarına Tek Yürek Ankaragücü filminde rol alan minik oyuncu Ömer Toprak Yılmaz da katkıda bulundu. Minik oyuncuya MKE Ankaragücü – Fenerbahçe maçını hangi tarafın kazanacağı soruldu ve gelen cevap ‘Fenerbahçe kazanır’ şeklinde olunca açıklamaları dinleyen herkes gülmeye başladı.

Başkent temsilcisinin Başkanı, film ile alakalı açıklamalardan sonra film setini ziyaret ettiği günü ölümsüzleştirebilmek ve güzelleştirebilmek adına film ekibi ile birlikte pasta kesti.