Belçikalı Oyuncunun Galatasaray’daki Opsiyonu Uzadı

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Beşiktaş’a konuk olan sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘da Belçika ‘lı oyuncusu Dries Mertens’in sözleşmesindeki madde devreye girdi ve oyuncunun sözleşmesi otomatik olarak uzadı.

Sarı kırmızılı takım Sezon başında takıma birçok tecrübeli yıldız isim ile güçlendirerek yeni sezona güçlü girmek istediler. Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ da sezon başında İtalyan devi Napoli’ den kadroya katılan 35 yaşındaki tecrübeli Dries Mertens ‘in de sözleşmesinde ki 1 yıllık opsiyonu da devreye girerek 1 + 1 opsiyonlu olan sözleşmesi Beşiktaş maçı ile uzamış oldu.

Gelecek sezon sarı kırmızılı formayı giymeye devam edecek olan Belçikalı oyuncu Dries Mertens Galatasaray camiasının da en sevilen isimlerinden birisi oldu. Kısa sürede takıma uyumu ile teknik heyetinde ilk 11’ de vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Dries Mertens gelecek sezon da sarı kırmızılı formayı giyerek kariyerine süper lig de devam edecek.

Bu sezon takım içinde liderlikte yapan 35 yaşındaki oyuncu Dries Mertens gelecek sezon sarı kırmızılı takımda kaptanlık da yapması bekleniyor. Belçikalı oyuncu gelecek sezon kaptanlık ile beraber yıllık alacağı ücretinde de zam yapacak olan sarı kırmızılı takım Dries Mertens’ e 2,9 Milyon garanti yıllık ücret ödeyecek.

25 SÜPER LİG MAÇINDA İLK 11’ DE YER ALDI

Sarı kırmızılı takımın sezon başında İtalyan devi Napoli’ den kadroya katılan 35 yaşındaki tecrübeli Dries Mertens ‘in de sözleşmesinde ki 1 yıllık opsiyonunun uzaması için 25 Süper Lig maçına ilk 11 çıkması gerekiyordu.

Süper lig de 32. Hafta karşılaşmasında sarı kırmızılı takım Galatasaray ile derbide Beşiktaş karşısında ilk 11’ de sahaya çıkan 35 yaşındaki tecrübeli Dries Mertens’ in sözleşmesindeki opsiyon devreye girdi ve yıldız futbolcunun mukavelesi otomatik olarak 1 yıl daha uzatıldı.

Gelecek sezonu da sarı kırmızılı forma ile geçirecek olan Dries Mertens İstanbul ‘ da olmaktan da çok mutlu. Kısa sürede uyum sağlayan tecrübeli oyuncu bu sezon ki performansı ile de takımın değişilmez isimlerinden birisi oldu.

TECRÜBESİ İLE HÜCUMDA SARI KIRMZILI TAKIMIN ANAHTARI OLDU

Tecrübeli oyuncu Dries Mertens bu sezon sarı kırmızılı takımda ön alan da 10 numara bölgesinde M. Icardi arkasında Sergio Oliveira ve Lucas Torreira ile beraber 3’ lü orta sahada beraber oynuyorlar.

Orta sahada Sergio Oliveira ve Lucas Torreira ‘ nın kendisini çok rahatlattığı oyun içinde kendisi de aynı şekil de bu sezon Kerem ve Icardi’ yi hücumda çok rahatlatıyor.

Hücum da pres in başlatan enerjisi ile oyunu ön alana yıkan tecrübeli oyuncu Dries Mertens, Galatasaray formasıyla çıktığı 28 resmi maçta 7 gol atıp, 4 asist kaydederek takımına hücum anlamında büyük katkı verdi.