Beşiktaş Daniel Amartey Transferinde Mutlu Sona Ulaştı

Beşiktaş taraftarları hayatlarının belki de en mutsuz dönemini yaşıyorlar. Siyah beyazlı kulüp, ilk olarak Halil Dervişoğlu’nu Galatasaray’a kaptırdı. Uzun süreden bu yana Beşiktaş ile görüşen 1999 doğumlu futbolcu, maaş konusunda anlaşma sağlayamadı. Devreye Galatasaray girdi. Sarı kırmızılı kulüp, 15 Temmuz 2023 günü hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Halil Dervişoğlu’nun önümüzdeki dört sezon boyunca Galatasaray’da forma giyeceğini açıkladı. Oyuncunun kulübüne 500 bin Euro bonservis ödenecek. Bunun yanı sıra, Halil Dervişoğlu da Galatasaray’dan yıllık 20 milyon Türk Lirası kazanacak.

Dusan Tadic’in Fenerbahçe’ye Gitmesi Şok Etkisi Yarattı

Beşiktaş taraftarları, Halil Dervişoğlu’nun şokunu atlatamadan Dusan Tadic ile sarsıldılar. Sırp futbolcu, geçtiğimiz günlerde Ajax ile olan sözleşmesini feshetmişti. Kendisine kulüp arıyordu. Beşiktaş, oyuncu ile çok uzun süreden bu yana ilgileniyordu. Oyuncu ile Suudi Arabistan kulüpleri dışında ilgilenen olmadığı söyleniyordu. Beşiktaş’a yakın olan muhabirlerin iddiasına göre siyah beyazlı kulüp Dusan Tadic’e yıllık 2.5 milyon Euro teklif etmişti. Sırp futbolcunun Beşiktaş’a yakın olduğu iddia ediliyordu.

Önümüzdeki sezona şampiyonluk parolası ile hazırlanan Fenerbahçe, Dusan Tadic transferinde devreye girdi. Sarı lacivertli kulüp, 16 Temmuz 2023 gecesinde resmi sitesinden bir açıklama yaparak oyuncunun Fenerbahçe ile görüşmek adına Türkiye’ye geldiğini belirtti. Hatta, söz konusu açıklamada oyuncunun uçaktaki fotoğrafına da yer verildi. Dusan Tadic’in Fenerbahçe’ye kaptırılması, Beşiktaşlılar için ciddi bir yıkım oldu. Böylesine kaliteli bir oyuncunun kulüplerinde oynayacağını hayal edenler, son yılların belki de en büyük hayal kırıklığını yaşadılar. İddialara göre Dusan Tadic, Fenerbahçe’den yıllık 4 milyon Euro kazanacak. Buna ek olarak, oyuncuya 4 milyon Euro da imza parası ödenecek. Beşiktaş’ın söz konusu rakamlara çıkamaması, oyuncunun Fenerbahçe’yi tercih etmesine neden oldu.

Stoper Sorunu Daniel Amartey ile Çözülecek

Beşiktaş’ı yakından takip edenlerin de bildiği üzere siyah beyazlı kulüp en kısa sürede bir sağ stoper transfer etmek zorunda! Siyah beyazlı kulübün kadrosunda Omar Colley, Romain Saiss, Francisco Montero ve Emrecan Uzunhan gibi sol ayaklı stoperler bulunuyor. Sağ ayaklı olup stoper olarak görev yapabilen sadece iki isim mevcut! Onlar da Necip Uysal ve Tayyip Talha Sanuç! Şenol Güneş, Tayyip Talha Sanuç’un sakatlığını da dikkate alarak kadroya kaliteli bir sağ stoper eklenmesini istiyordu. Söz konusu isim herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Daniel Amartey olacak.

Leicester City ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona eren 1994 doğumlu futbolcu, yaklaşık iki aydır Beşiktaş’ın transfer gündeminde yer alıyordu. Siyah beyazlı kulüp, oyuncuyu en sonunda ikna etti. Ganalı stoper, 17 Temmuz 2023 günü İstanbul’a gelerek üç yıllık sözleşme imzalayacak. Kendisi, Beşiktaş’tan yıllık 1.8 milyon Euro garanti ücret kazanacak.