Beşiktaş Ersin Destanoğlu İle Yolları Ayıracak

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de yoluna devam etse de tecrübeli teknik adam Şenol Güneş sonrasında kadroda büyük değişikliklere gidilmişti.

Sezon başında siyah beyazlı takımı çalıştıran tenik adam Valerien Ismael in kaleci tercihini 22 yaşındaki genç file bekçisi Ersin Destanoglu’ ndan yana kullanıyordu.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın alt yapısından yetişen öz kaynak oyuncularından 22 yaşındaki genç file bekçisi Ersin Destanoglu takımın teknik patronu Şenol Güneş’in kalede tercih etmediği isimlerden oldu.

Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş takımın başına göreve geldikten sonra kaleyi 34 yaşındaki Milli kaleci Mert Günok ‘a teslim etti. Mert Günok ‘ tan kaleyi almakta bir hayli zorlanan genç eldiven Ersin Destanoglu yedek kulübesinde kalırken, daha fazla süre alacağı forma giyeceği bir takıma transfer olmak istiyor.

Formasını tecrübeli isme kaptıran genç isim Ersin Destanoğlu sezon sonun da siyah beyazlı takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor. Süper lig de maç oynamadan geçtikleri hafta da Azerbaycan ekibi olan Sabah ile oynanan hazırlık maçında kötü bir performans sergileyen Ersin’e gelen teklifler değerlendirecek.

Kötü bir performans sergileyen genç kaleci için siyah beyazlılar artık gelecek olan teklifleri değerlendirerek sezon sonun da takımdan ayrılmasına izin verilecek. Fransa liginden tekliflerin olduğu genç kaleci için siyah beyazlı takım en az 3 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli bekliyorlar.

ŞENOL GÜNEŞ ERSİN’DEN KALEYİ ALDI

22 yaşındaki genç file bekçisi Ersin Destanoglu sezon başında siyah beyazlı takımı çalıştıran Valerien Ismael’ in kalede güvendiği isimlerden birisi olurken ilk 11’ de süre alarak sezona başlamıştı.

Süre aldığı süreçte kalesinde gördüğü hatalı goller ile güven vermeyen isimlerden birisi olsa da Valerien Ismael genç eldivene şans vermekte hiç tereddüt etmedi. Bu sezona üst üste ilk 4 maçta 90 dakika saha da kalesini koruyan Ersin Destanoglu kalesinde 5 gole engel olamamıştı.

Sezon ortasında Valerien Ismael ile yollar ayrıldıktan sonra takımın başına Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş geçmişti.

Şenol Güneş siyah beyazlı takıma gelir gelmez ilk yaptığı genç kaleciden eldivenleri alıp güvendiği isimlerden birisi olan Mert Günok ‘ a teslim etti. 22 yaşındaki genç file bekçisi Ersin Destanoglu Teknik Direktör Şenol Güneş göreve geldikten sonra kaleyi Mert Günok’a kaptıran ve adeta kulübeye mahkum oldu ki bu kararında teknik adamın doğruluk payını sezon içinde Mert Günok ‘un göstermiş olduğu üstün performansı ile bunu kanıtlamış oldu. Sezon sonunda Beşiktaş‘tan ayrılmaya sıcak bakan genç kaleci için adres Fransa gibi görünüyor.

BEŞİKTAŞ FORMASI İLE NELER YAPTI?

Genç kaleci için sondan başlayacak olur isek Azerbaycan ekibi olan Sabah ile oynanan hazırlık maçında kötü bir performans sergileyerek maçın ikinci yarısında görev alan eldiven yaptığı hata ile takımının sahadan beraberlik ile ayrılmasına neden olmuştu.

Beşiktaş ‘ ta görev süresinin artık sonuna geldiğini düşündüğüm genç kaleci için ayrılık en doğrusu olacak gibi.