Beşiktaş Sezon Sonu Alexandru Maxim’in Bonservisini Almak İstiyor

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de zirve yarışında Fenerbahçe ve Galatasaray’ ı takip etseler de şampiyonluk yarışından uzak kaldılar.

Sezon ortasında takıma yeni isimler katarak aradaki puan farkının açılmasına engel olup yeniden zirve yarışı içinde yer almak istediler.

Devre arası transfer döneminde kadrosunu güçlendiren siyah beyazlı takım Beşiktaş deprem felaketi nedeni ile süper lig de ki yarıştan çekilmek zorunda kalan Gaziantep FK ‘nın 32 yasındaki tecrübeli Rumen oyuncusu on numara Alexandru Maxim’ i sezon sonuna kadar kiralık olarak kadrosuna katmışlardı.

Siyah beyazlı takımın tecrübeli teknik patronu Şenol Güneş 32 yaşındaki on numara Alexandru Maxim’ i sezon sonun da bonservisi ile beraber takımda olmasını istedi.

Kara kartal ‘da takımın tecrübeli teknik patronu Şenol Güneş’ in bu isteği doğrultusunda Gaziantep FK kulübü ile görüşmelere başlayan siyah beyazlı takımın yöneticileri istediklerini alamdı. Gaziantep FK Kulübü 32 yaşındaki oyuncusu Alexandru Maxim için siyah beyazlı takım Beşiktaş’ tan 4 Milyon Euro ‘nun altında ki bir teklife sıcak bakmadıklarını ilettiler.

Siyah beyazlı yönetimin bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katmak istedikleri Alexandru Maxim’ in şuan da sezon sonun da ki durumu belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Alexandru Maxim Transferinde Belirsizlik Devam Ediyor

Kara kartal deprem felaketi nedeni ile süper lig de ki yarıştan çekilmek zorunda kalan Gaziantep FK ‘nın 32 yasındaki tecrübeli Rumen oyuncusu on numara Alexandru Maxim’ i sezon sonuna kadar kiralık olarak kadrosuna katarak orta sahada ki boşluğu doldurmak istediler.

Siyah beyazlı takıma yavaş yavaş adapte olan Alexandru Maxim için siyah beyazlı takımın tecrübeli teknik patronu Şenol Güneş özellikle yakından ilgilenirken sezon sonun da da takımda kalmasını istediği oyuncular dan birisi oldu.

32 yasındaki tecrübeli Rumen oyuncusu on numara Alexandru Maxim Gaziantep FK ile sezon sonun da sözleşmesi de bitecek olmasına rağmen tecrübeli oyuncunun transferi için siyah beyazlı yönetimden talep ettikleri bonservis bedeli 4 – 5 Milyon Euro’ lar bulunca Beşiktaş sezon sonunu bekleme kararı aldılar.

Sezon sonunda Gaziantep FK ile de bitecek olan sözleşmesinden dolayı Beşiktaş transferde aceleci davranmayarak bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katacaklar.

Alexandru Maxim’ in de siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ ta kalmaya sıcak bakması nedeni ile bu transfer de Gaziantep FK ‘nın daha fazla zorluk çıkaracağı düşünülmüyor.

Beşiktaş’a Yavaş Yavaş Alışıyor

32 yasındaki tecrübeli Rumen oyuncusu on numara Alexandru Maxim siyah beyazlı forma ile 3 lig maçında sonradan oyuna dahil olarak 53’ dakika süre ala bildi.

Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş tecrübeli oyuncuyu yavaş yavaş takıma ısındırarak faydalanmak istiyor.

Beşiktaş ile henüz gol veya asist sevinci yaşayamayan Alexandru Maxim Gaziantep FK İle 21 karşılaşmada 4 gol 5 asistlik performans sergilemişti.