Beşiktaş’ın Gedson Fernandes’i Bırakmaya Niyeti Yok!

Siyah beyazlı takım önümüzdeki sezona çok daha güçlü bir kadro ile girmeyi hedefliyor. Teknik direktör Şenol Güneş, birçok pozisyona transfer yapılmasını istiyor. Bilhassa sağ stoper, forvet arkası, merkez orta saha ve sol kanat transferleri talep ediyor. Söz konusu transferler yapıldığı takdirde takımını şampiyonluğa taşıyacağına inanıyor.

Beşiktaş’ın transfer yapması zannedildiği kadar kolay olmayabilir. Siyah beyazlı kulübün maddi durumu iyi değil! Bu durum, Beşiktaş’ı oyuncu satışı yapmaya zorlayacak. Beşiktaş’ın kadrosundaki en değerli isimlerden birisi Gedson Fernandes! Portekizli oyuncunun yüksek bir bonservis bedeli karşılığında takımdan ayrılma ihtimali mevcut!

Rennes Portekizli Oyuncunun Peşinde!

Gedson Fernandes, 2021 – 2022 sezonunda Beşiktaş’ta top koşturmaya başladı. Sezona tutuk başladı. Derbilerdeki performansı oldukça kötüydü. Portekizli oyuncunun Beşiktaş’a uyum sağlayamayacağı iddia ediliyordu. Fakat, o dönem Beşiktaş’ı Fransız teknik adam Valerien Ismael çalıştırıyordu. Gedson Fernandes, Valerien Ismael’in oyun anlayışına ayak uyduramamıştı. Bu yüzden, beklenen performansı ortaya koyamıyordu.

2022 yılının Ekim ayında Beşiktaş’ın başına geçen Şenol Güneş, Gedson Fernandes’in de kaderini değiştirdi. Deneyimli teknik adam, Portekizli oyuncudan çok daha iyi verim aldı. Onu özelliklerine uygun bir pozisyonda kullandı. Gedson Fernandes, zamanla Beşiktaş’ın vazgeçilmez ismi oldu. Bilhassa sezonun ikinci yarısında son derece iyiydi. Beşiktaş’ın Galatasaray ile oynadığı ve 3-1 kazandığı maçın yıldızı idi. Söz konusu maçta orta sahada basmadık yer bırakmadı. Sezonun sonuna doğru gol atmaya da başlayan Portekizli yıldızın bu performansı farklı takımların da dikkatini çekti.

Gedson Fernandes, çok sayıda kulübün transfer listesinde yer alıyor. Bir ara Atletico Madrid’in oyuncu ile ilgilendiği iddia ediliyordu. Ancak, İspanyol kulübü, oyuncu için resmi bir teklifte bulunmadı. Ayrıca, Lazio’nun da oyuncuya ilgisi mevcut! İtalyan kulübü, Gedson Fernandes için Beşiktaş’a 15-20 milyon Euro arası bir bonservis teklif edebilir. Portekizli yıldızın son talibi Rennes oldu. Ligue1’de mücadele eden Fransız kulübü, oyuncuyu ısrarlı bir şekilde kadrosuna katmak istiyor.

Rennes Gedson Fernandes İçin 20 Milyon Euro Teklif Etti

Rennes, Portekizli oyuncu için Beşiktaş’ın kapısını çaldı. Oyuncu için Beşiktaş’a 20 milyon Euro tutarında bir teklif yapıldı. Ancak, Beşiktaş, söz konusu teklifi kabul etmedi. Fransız kulübünün yapmış olduğu teklif yetersiz bulundu.

Beşiktaş, sezon başında genç oyuncuyu 6 milyon Euro karşılığında kadrosuna kattı. Ancak, oyuncunun haklarının yalnızca yüzde 50’sine sahip oldu. Bir başka deyişle, Beşiktaş, oyuncuyu sattığı takdirde elde ettiği bonservis gelirinin yarısını Benfica’ya ödeyecekti. Bu durumun farkında olan siyah beyazlı kulüp, Gedson Fernandes’i 30 milyon Euro’nun altında bir tutar ile takımdan göndermeyi düşünmüyor.

1999 doğumlu oyuncu, iyi bir orta sahada olması gereken tüm özelliklere sahip! Her şeyden önce, bileklerine çok hakim! Pasör özelliği de mevcut! Ayrıca, orta sahadaki partnerinin performansını da yükseltiyor.