Beşiktaş’ta Nathan Redmond Esti Geçti

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ ta geçen sezon özellikle ligin ikinci yarısında Şenol Güneş ile beraber yükselen performansı ile dikkat çeken isimlerden birisi olan 29 yasındaki İngiliz oyuncu Nathan Redmond yeni sezon da olmayacak.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezonu kupasız tamamlayarak geride bırakan takımlardan olsalar da gelecek sezona daha güçlü girmek için transfer çalışmalarına devam ediyorlar.

Süper lig de liderliği sarı kırmızılı rakibi Galatasaray’ a Türkiye Kupasını ‘ da sarı lacivertli takımı Fenerbahçe ‘ya kaptıran kara kartal gelecek sezona güçlü girmek için transfer de önemli isimler ile görüşmelere devam ediyorlar.

Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş kadrosuna en az 5 ismin katılması istediği transfer sürecinde öncelikleri geçen sezon ki iyi performans gösteren ancak takımda kiralık olarak yer alan 29 yasındaki İngiliz oyuncu Nathan Redmond’ un takımda kalması çok istendi.

İç transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, kadrosunda kalmasını istediği 29 yasındaki İngiliz oyuncu Nathan Redmond için yoğun bir çaba harcamaya devam etseler de tecrübeli isim İstanbul geri dönecek gibi değil.

Geçen sezon kiralık olarak takıma katılan 29 yasındaki İngiliz oyuncu Nathan Redmond ‘In performansından memnun kalan siyah beyazlı takım bu sezon da oyuncusunun takımda kalması için elinden geleni yapıyorlar.

Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş’in kalmasını istediği tecrübeli oyuncu Redmond ile devam etme isteği bulunan yönetim bildirseler de, Beşiktaş ile dün yaptığı açıklamayla vedalaşan Nathan Redmond’ın yeni takımı belli oluyor diye biliriz.

BEŞİKTAŞ NATHAN REDMOND KAYBEDERSE YERİNİ DOLDURMASI ZOR OLACAK

Kara kartalın geçen sezon ki performansı ile parlayan ismi olan tecrübeli isim Nathan Redmond yeni sezon da siyah beyazlı formayı giymeyecek.

Kariyerine İngiltere de devam etmesi beklene tecrübeli isim Burnley ile anlaşmak üzere.

Geçen sezon kiralık olarak takıma katılan performansı sonrasında bonservisi ile kadroda olması istenen tecrübeli ismin yeni sezon da olmayacak olması işleri karıştırdı.

Her takım da kiralık olarak takıma katılan oyuncuların yükselen performansı sonrasında takımda tutması çok zor oluyor ki bunu Galatasaray’ da Icardi ve Rashica ‘ da onlar da yaşıyor.

Beşiktaş ‘ın Nathan Redmond’ ın yerini doldurması zor olacağı gibi daha da pahalıya patlaya bilir.

NATHAN REDMOND BEŞİKTAŞ PERFORMANSI NASILDI?

Beşiktaş formasıyla Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda 28 maça çıkan Nathan Redmond 6 gol, 6 asistlik katkı vermişti.

Başarılı futbolcu özellikle Fenerbahçe derbisindeki performansıyla akıllarda yer ederken Premier Lig de ki ritmine de ulaşmış oldu.

Top kullanma kabiliyeti iyi olan dikine oyunda süratini de devreye sokunca yakalanması zor bir isim olan tecrübeli oyuncu geçen sezonun ikinci yarısında Beşiktaş ‘ın en iyi isimlerinden birisiydi.

Mesafe tanımaksızın etkili ve isabetli şutları ile oyun aklını birleştirince Premier Lig kalitesinde ki oyununu ortaya koyması ile Beşiktaş ‘ a büyük katkı sağlamıştı.