Beşiktaş’tan Ankaragücü Maçına Sert Açıklamalar

Son dakika futbol haberi Kara Kartal cephesinden geldi! Beşiktaş, MKE Ankaragücü mücadelesinde sahaya atlayan taraftarlar ile alakalı sert açıklamalarda bulundu. Maç boyunca seyircilerin küfürlü tezahürat yapmış olmasının görmezden gelinemeyecek olduğunu ifade eden Siyah Beyazlı kulüp, fitilin bu şekilde ateşlendiğini ve tüm suçların cezalandırılması gerektiğini ifade etti. İşte çok konuşulan olaylı MKE Ankaragücü – Beşiktaş mücadelesine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Kara Kartal, MKE Ankaragücü maçı ile alakalı taraftarların taşkınlığının maçın ilk dakikalarından belli olduğunu ve bunun için bir zemin oluşturulduğunu ifade etti. Karşılaşma hakeminin Josef de Souza’ya kırmızı kart görmesinin eyyamcılık olduğunu belirten Siyah Beyazlı kulüp, olayların sindirilmesinin amaçlandığını vurguladı. Bu kırmızı kartın iptalini talep eden Beşiktaş, hakemlik dışı davranışların sergilendiğini savundu.

Beşiktaş Kulübü’nden Resmi Açıklama

Beşiktaş Kulübü, MKE Ankaragücü maçı ile alakalı resmi açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda sporun kardeşlik ve barış kavramları ile ilişkin olduğunun altını çizen Kara Kartal, futbol holiganlığını tasvip etmediğini dile getirdi. Yaşanan olayların camiayı derinden sarstığını ve tek tesellilerinin hiçbir oyuncunun yaralanmadığı olduğunu belirten Siyah Beyazlı yönetim, elim olayların ardından Başkan Faruk Koca’dan gelen özrün tek tesellisi olduğunu ifade etti.

Beşiktaş, taraftarların bu davranışlarının sadece maç özelinde değerlendirilmemesi gerektiğini holiganlığın hortlamasının önüne geçmek için önlem alınması gerektiğini vurguladı. Herkesin dikkatli davranması gerektiğini belirten Kara Kartal, rakiplerin de bu muameleye maruz kalmasını tasvip etmediğini açıklamalarında açıkça ifade etti.

Kartal Ankara Deplasmanından 3 – 2 Döndü!

Kara Kartal, Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonunun 5. hafta mücadelesinde Ankara deplasmanında mücadele etti. Maç sonucu Beşiktaş 3 – 2 MKE Ankaragücü. Karşılaşmada Siyah Beyazlı ekibin gollerini dakika 30’da Jackson Muleka, dakika 35’teDele Alli ve dakika 74’te penaltı atışı ile Georges Kevin N’Koudou kaydetti.

Başkent temsilcisinin yıldızı ise dakika 26 ve 47’de iki kez ağları sarsan isim Giorgi Beridze oldu. Mücadelede MKE Ankaragücü oyuncularından Marlon Rodrigues Xavier dakika 90+4’te Josef de Souza ise dakika 90+9’da kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.