Brezilya Zorlandığı Maçta Bulgaristan’ı Mağlup Etti

Olimpiyat elemeleri heyecanı devam ediyor. Günün sonucu merakla beklenen maçlarından birisi de Brezilya ile Bulgaristan arasında oynandı. Her iki takım da Türkiye ile aynı grupta yer alıyor. Milli takımımız, birkaç gün önce Bulgaristan’ı mağlup etti. Brezilya ile daha oynamadı. Her iki takımın aralarında oynayacağı maç da bizim adımıza önem taşıyordu. Gelin, bu maçta yaşananlara bir göz atalım!

Ze Roberto Sahaya İdeal İlk Altısıyla Çıktı

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Brezilya’yı çok uzun süreden bu yana Ze Roberto çalıştırıyor. Deneyimli antrenör, hayal kırıklığı ile sona eren Milletler Ligi’nin ardından tüm konsantrasyonunu olimpiyat elemelerine verdi. Hedefi, takımının gruptan fire vermeden lider olarak çıkması! Ze Roberto’nun bu maçta ilk altıda görev verdiği isimler arasında Roberta Silva, Kisy Nascimento, Gabi, Julia Bergmann, Thaisa ve Ana Carol vardı. Takımın liberosu Nyeme idi.

Beş Setlik Maçın Kazananı Brezilya Oldu

Voleybol severler, Brezilya ile Bulgaristan arasındaki güç farkını biliyorlardı. Brezilya’nın bu maçtan 3-0 gibi çok net bir skorla galip ayrılacağına inanılıyordu. Fakat, işler farklı gelişti. İlk seti 25-13 kazanan Brezilya rehavete girdi. Bulgaristan, ikinci seti 25-22 kazanarak setlerde durumu 1-1’e getirdi. Voleybol severler, maçın çekişmeli hale geldiğinin farkındaydılar. Üçüncü set büyük bir heyecana sahne oldu. Bulgaristan, seti 29-27 kazanarak 2-1 öne geçti. Maçın zora girdiğinin farkına varan Brezilya antrenörü Ze Roberto birtakım oyuncu değişiklikleri yaptı. Söz konusu değişiklikler, Brezilya’ya iyi geldi. Dördüncü seti 25-21 kazanan Brezilya, beşinci setten de 15-8 gibi farklı bir skorla galip ayrıldı. Sonuç olarak, bu maçın kazananı 3-2’lik skorla Brezilya oldu.

Gabi Şov Yapmaya Devam Ediyor

Takdir edersiniz ki, Brezilya’nın en iyi oyuncusu Gabi! Brezilyalılar, 29 yaşındaki smaçörün performansına güveniyorlar. Bulgaristan maçına ilk altıda başlayan Gabi, zannedilenden bile iyi bir performans ortaya koydu. Maçı 26 sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 40 pasın 23’ünü sayıya çevirdi. Buna ek olarak, takımına bir blok, iki de servis sayısı kazandırdı.

Gabi’nin ardından maçın en skorer ismi Thaisa oldu. Uzun bir aranın ardından yeniden milli takımda görev almaya başlayan 36 yaşındaki orta oyuncu, maçı 19 sayı ile tamamladı. Takımına 12 hücum, yedi de blok sayısı kazandırdı. Brezilya’nın çok şeyler beklediği isimlerin başında Julia Bergmann geliyor. 22 yaşındaki oyuncu maçı altı sayı ile tamamladı. Yirmi pasın altısını sayıya çevirdi. Servis veya blok sayısı alamadı. Genç oyuncu, bu yaz beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı. Brezilya, Sheila Castro’nun voleybolu bırakmasının ardından pasör çaprazı pozisyonunda sıkıntı yaşıyor. Bu pozisyonda çok sayıda isim görev alsa da hiçbirisi etkili olamadı. Ze Roberto, takımın hücum gücünü Gabi ve Julia Bergmann’ın sırtlamasını istiyor.