Daniel Lukasik 2 Yıl Sonra Başkente Veda Etti

Spor Toto 1. Lig’de şu sıralar liderliğinin keyfini çıkaran MKE Ankaragücü, yaptığı açıklamayla Daniel Lukasik ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Bu sezon Spor Toto 1. Lig’de sarı lacivert fırtına esiyor. Teknik direktör Mustafa Dalcı ve öğrencileri, kulübümüzün doğal yaşam alanı olan Spor Toto Süper Lig’e geri dönmek için var güçleriyle çalışıyorlar.

Oynadığı son 6 karşılaşmadan 18 puana çıkartan ve Spor Toto 1. Lig liderlik yarışında Bereket Sigorta Ümraniyespor’u geride bırakan MKE Ankaragücü, geleceğe umutla bakıyor.

Başta MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca olmak üzere, tüm camia ve taraftarlar sezon sonunda şampiyonluğa tüm kalpleriyle inanıyorlar.

Yönetim Kurulu, böyle bir atmosferde takımın en sağlıklı şekilde işlemesi için tedbiri elden bırakmıyor. An itibariyle Türk futbolundaki takımların en büyük sorununun maddi çarkı döndürmek olduğu düşünüldüğünde, yönetimin hedefi Spor Toto Süper Lig’e borçsuz bir takım çıkarmak.

Zira hem camia hem de taraftarlar, tedbirsiz davranmanın geçmişte takıma ne büyük bedeller ödettiğini bizzat yaşadı. O sıkıntılı günlerin hatıraları hala tazeyken, yönetim de adımlarını dikkatli atıyor.

Bu sebeple borçları ödeyen yönetim kurulu, lider giden takıma gereksiz harcamalar yapmaktan kaçındı. Türkiye’de transferin her şeyi çözeceğine inanan yönetim anlayışının terk edilmesi adına bu tavır takdirle karşılandı.

Takıma katılan oyuncuların olmadığı Ocak döneminde 2 önemli isimle de yollar ayrıldı. Bunlardan biri Türk asıllı Hollandalı forvet Nadir Çiftçi oldu. Diğeri ise 2020’den beri formamızı terleten ön libero Daniel Lukasik idi.

Daniel Lukasik Kimdir

daniel lukasik

28 Nisan 1991 yılında Polonya’nın Gizycko kentinde dünyaya gözlerini açan Daniel Lukasik, futbola ilk adımını Olimpia Mitki takımında attı.

Olimpia Mitki’de yetenek avcıları tarafından fark edilmesinin ardından önce Warmia Olsztyn’e sonra ise Polonya’nın en büyük kulüplerinden Legia Varşova’ya geçti.

2011 yılında Legia Varşova’da A takıma yükseldi ve burada 3 yıl formasını terletti. Bu üç yılda 52 maça çıkan Polonyalı ön libero, 3 asistlik katkı verdi.

2014’te Legia Varşova onu Lechia Gdansk kulübüne 800 bin euro bedelle gönderdi. Burada 2 yıl top koşturduktan sonra 2016’da Sandhausen’e kiralandı. Geri döndüğünde ise 3 yıl daha Lechia Gdansk’da kaldı.

Lechia Gdansk formasını toplamda 140 maçta giyen Daniel Lukasik, 3 gol 8 asist yaptığı takımından 2020 kış transfer döneminde Türkiye için ayrıldı.

Adres Ankara’nın sarı lacivertli takımı MKE Ankaragücü oldu.

Lukasik Ankaragücü Performansında Neler Yaptı

2020 kış döneminde kiralık olarak takımımıza katılan Daniel Lukasik, 2020 yaz transfer döneminde ise bonservisiyle alındı.

MKE Ankaragücü Yönetimi, onun için Lechia Gdansk’a 250 bin euro ödedi.

Yaklaşık 2 yıl süren Türkiye kariyerinde sarı lacivertli formamızı 38 kez terletebilen Polonyalı ön libero, takıma beklenen katkıyı veremedi. Bu 38 maçın 37’sinde Spor Toto Süper Lig’de forma giydi. Takım Spor Toto 1. Lig’e düştüğünden beri de sadece 1 maçta şans buldu.