Derbi Mücadelesi İçin Sıkı Hazırlık Devam Ediyor

Derbi

Süper Lig’de 23’üncü hafta mücadelesi için MKE Ankaragücü 23 Şubat Pazar günü Gençlerbirliği ile olacak derbi mücadelesinin hazırlıklarını sürdürüyor.

Süper Lig’de 23’üncü hafta heyecanı için derbi mücadelesi MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği ekipleri arasında yaşanacak. Ankaragücü ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ise derbi müsabakası için olan idman hazırlığı sırasında basın mensuplarına açıklama yaptı.

Konuya ilişkin açıklama yapan teknik adam, müsabakanın son derece önemli olduğunu belirterek, “Her ikimiz de cehennem çukurundan çıkmaya çalışıyoruz. Kendi evlerinde avantajlı olacaklar” ifadelerinde bulundu.

“Yarım puan almak bile bizim için çok önemli”

İki ekibin oyun tarzının da birbirine büyük anlamda benzediğini belirten Akçay, “Zaman zaman bizim gibi takımlara karşı sert de oynayabiliyorlar. Zor bir maç olacak. Yarım puan almak bile bizim için çok önemli” dedi.

Yapmış olduğu açıklamada lig sıralamasındaki yerin de altını çizen hoca, bu anlamda rahat bir nefes almaya da ihtiyacı bulunduğunu da belirterek, her müsabakanın da büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi. Derbi ile ilgili de Ankara ekipleri tarafından iyi bir mücadeleye seyredeceklerini de ekleyerek, “Yolculuğumuz uzun ve zor” şeklinde konuştu.