Eczacıbaşı Dynavit Yeni Sezona İddialı Bir Kadro ile Başlayacak

Sultanlar Ligi’nde 2022 – 2023 sezonu zannedilenden bile heyecanlı geçti. Fenerbahçe Opet, yarı finalde Vakıfbank’ı eleyerek finale yükseldi. Yarı finalin diğer ayağında Eczacıbaşı Dynavit ve Türk Hava Yolları karşılaştı. Eczacıbaşı Dynavit, rakibini rahat bir şekilde eleyerek finale yükseldi.

Final serisinde Fenerbahçe Opet ile Eczacıbaşı Dynavit karşılaştı. Serinin galibi Fenerbahçe Opet oldu. Sarı lacivertli takım, rakibi karşısında hiç zorlanmadı. Son yılların en rahat şampiyonluklarından birisini elde etti. 2022 – 2023 sezonu, Eczacıbaşı Dynavit için hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Kulüp, on yılı aşkın süredir özlemini çektiği şampiyonluğa erişemedi.

Naz Aydemir Akyol’un Dönüşü Taraftarları Sevindirdi

Eczacıbaşı Dynavit, yeni sezon öncesinde kadrosunda ciddi değişimler gerçekleştirdi. İki sezondan bu yana takımın pasörü olan Maja Ognjenovic ayrılık kararı aldı. 39 yaşındaki pasörün yeni adresi İtalya oldu. Eczacıbaşı Dynavit’in yeni pasörünün kim olacağı merak konusu idi.

Takdir edersiniz ki, Naz Aydemir Akyol, Türk voleybolunun en önemli isimlerinden birisi! 1990 doğumlu oyuncu, Eczacıbaşı Dynavit altyapısından yetişti. 2005 ila 2009 yılları arasında bu kulüpte forma giydi. Ardından, 2009 ila 2012 yılları arasında Fenerbahçe Opet’te, 2012 ila 2018 yılları arasında Vakıfbank’ta, 2019 ila 2022 yılları arasında yeniden Fenerbahçe Opet’te ve son olarak da 2022 – 2023 sezonunda Türk Hava Yolları’nda forma giydi.

Türk Hava Yolları’ndan ayrılan Naz Aydemir Akyol’un yeni adresi Eczacıbaşı Dynavit oldu. 33 yaşındaki oyuncu, 14 yıllık aranın ardından yeniden bu kulüpte forma giyecek. Muhtemelen kariyerini de burada noktalayacak.

Yeni Transferlerin Performansları Merak Konusu!

Eczacıbaşı Dynavit, yeni sezona yepyeni isimler ile başlayacak. Naz Aydemir Akyol dışında farklı oyuncuların da takıma katıldıklarından bahsedebiliriz. O isimlerden birisi Alexa Gray oldu. 1994 doğumlu voleybolcu 1.85 boyunda ve 75 kg ağırlığında! Smaçör pozisyonunda görev yapıyor. Geçtiğimiz sezonu Imoco Volley Conegliano’da geçirdi. Eczacıbaşı Dynavit, bu oyuncuyu kadrosuna katarak önemli bir iş yaptı.

Yeni sezon öncesinde takıma katılan isimlerden birisi de Martyna Czyrnianska oldu. Polonyalı oyuncu 1.91 boyunda! Hem pasör çaprazı hem de smaçör olarak görev yapabiliyor. 2003 doğumlu oyuncu, bu sezon Tijana Boskovic’in yedeği olarak kadroda yer alacak.

Eczacıbaşı Dynavit’in çok uzun süreden bu yana orta oyuncu sıkıntısı vardı. İstanbul temsilcisi, yıllardan bu yana Sırbistan milli takımında forma giyen Jovana Stevanovic’i kadrosuna kattı. 1.92 boyundaki oyuncu, bu sezonun yıldızlarından birisi olabilir. Kendisi, son derece tecrübeli bir isim!

Eczacıbaşı Dynavit’in İşi Zor!

Bu sezon Sultanlar Ligi çok çekişmeli geçecek. Fenerbahçe Opet, Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit üçlüsüne Türk Hava Yolları da eklendi. Brezilya Kadın Voleybol Milli Takımı’nın antrenörü Ze Roberto ile anlaşan Türk Hava Yolları, şampiyonluk yarışında Eczacıbaşı Dynavit’e büyük zorluk çıkarabilir.