Eric Bailly Beşiktaş’a Gelmek İçin Gün Sayıyor

Transferde geç kaldığı için taraftarlarının ciddi eleştirilerine maruz kalan Beşiktaş, hedefini stoper olarak belirledi. Şenol Güneş, Neftçi Bakü ile oynanacak olan maç öncesinde gerçekleştirilen basın toplantısında transfer konusunda yönetime güvendiğini söylemişti. Transferdeki öncelikli hedeflerinin stoper olduğunu da dile getirmişti.

Beşiktaş’ın kadrosunda Daniel Amartey, Omar Colley, Tayyip Talha Sanuç, Francisco Montero, Emrecan Uzunhan ve Necip Uysal olmak üzere toplam altı stoper bulunuyor. Fakat, Tayyip Talha Sanuç, sakatlığından dolayı Kasım ayına kadar forma giyemeyecek. Trafikte uğradığı saldırının ardından ameliyat olan Emrecan Uzunhan da uzun süre sahalarda olmayacak. Francisco Montero, yetersiz bulunduğu için gönderilecek. Tüm bu detaylar dikkate alındığında Beşiktaş’ın kaliteli bir sağ stopere ihtiyacı olduğundan bahsedilebilir. Şenol Güneş de her defasında bu hususun altını çiziyor.

Fildişi Sahilli Oyuncu Manchester United’dan Ayrılmak İstiyor

Eric Bailly, çok uzun süreden bu yana Manchester United’da top koşturuyor. Fildişi Sahilli oyuncu, önümüzdeki sezonun kadrosunda düşünülmüyor. Manchester United yönetimi, oyuncuyu takımdan göndermek istiyor. Fildişi Sahilli stoper de verimsiz geçen Manchester United günlerini sonlandırmayı ve ilk 11’de forma şansı bulabileceği bir kulüpte top koşturmayı hedefliyor.

1994 doğumlu oyuncunun Manchester United ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Manchester United, Avrupa’da piyasası olan oyuncuyu bedelsiz bir şekilde göndermek istemiyor. Ancak, Fildişi Sahilli stoper kulübü ile anlaşmak ve bonservisini almak istiyor. Beşiktaş, Fildişi Sahilli stoper Manchester United’dan ayrıldığı takdirde onu bedelsiz bir şekilde kadrosuna katmak adına harekete geçecek.

Oyuncunun Beşiktaş’tan Alacağı Yıllık Ücret Belli Oldu

Eric Bailly, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde önümüzdeki hafta içerisinde Türkiye’ye gelerek sağlık kontrollerinden geçecek. Vermiş olduğu transfer haberlerinin doğru çıkması ile dikkat çeken spor muhabiri Yağız Sabuncuoğlu, Fildişi Sahilli oyuncunun Beşiktaş’tan yıllık 2.2 milyon Euro kazanacağını dile getirdi. Oyuncuya imza parası verilmeyecek.

Eric Bailly Geçtiğimiz Sezonu Olimpik Marsilya’da Geçirdi

Manchester United, Eric Bailly’i 2016 yılının Temmuz ayında kadrosuna kattı. Bu transfer için oyuncunun eski kulübüne 38 milyon Euro ödedi. Fildişi Sahilli stoper, Manchester United formasını altı sezon boyunca giydi. 2022 – 2023 sezonunu kiralık olarak Olimpik Marsilya’da geçirdi. Olimpik Marsilya, bu oyuncuyu kiralamak adına kulübüne iki milyon Euro ödedi.

Eric Bailly, geçtiğimiz sezon Olimpik Marsilya forması ile Ligue1’de 17 maça çıkabildi. Bu maçların beşine ilk 11’de başlarken 12 maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sahada 535 dakika kaldı. Buna ek olarak, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 23 maçta forma giydi. Sahada 855 dakika kaldı. Performansı ile beklentileri karşılayamadı.

Eric Bailly, Beşiktaş’ta güzel bir sezon geçirebilir. Şenol Güneş, bu oyuncuyu gelir gelmez ilk 11’e yerleştirmeyi düşünüyor.