Eryaman Stadı’nda Geniş Çaplı Koronavirüs Tedbiri Alınmaya Başlandı

Ankaragücü

Süper Lig’de 26’ıncı hafta müsabakası için Çaykur Rizespor ile karşı karşıya gelecek olan MKE Ankaragücü, temizlik işlemlerine başladı. Eryaman Stadı’nda koronavirüs tehlikesine karşı önlem alan başkent ekibi, tüm stat için dezenfeksiyon çalışmalarını gerçekleştirdi.

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında Çaykur Rizespor ekibini kendi evinde konuk edecek MKE Ankaragücü ekibi, salgın hastalık olan yeni tip koronavirüse karşı önlem almak için stadı temizlettirdi. Tüm dünyayı etkisi altına alan virüsün Türkiye’de de görülmesinin ardından duruma ilişkin gereken tüm önlemler alınmaya başlandı.

Olası virüs riskine karşın gereken önlemi almak adına stadın her yerini dezenfekte ettiren MKE Ankaragücü ekibi, sterilizasyon çalışması da gerçekleştirdi.

Tüm İşlemler 2 Katına Çıkartıldı

Yapılan tüm çalışmaları ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan bizzat yerinde takip ederek, gözlemledi. Salgının gündemde olmasının ardından tüm şehirde gereken temizlik işlemlerinin yapıldığını ve önlemin alındığını söyleyen Aslan, artık tüm temizlik ve dezenfekte işlemlerinin de 2 katına çıkartılmış olduğunu bildirdi.

Stadın her yerinin temizlendiği tedbir işlemlerinde, soyunma odaları, tuvaletler, koridorlar da özel olarak dezenfekte edildi.