Fatih Mert Ligin Geleceğine İlişkin Önemli Açıklamalarda Bulundu

Fatih Mert

Çin’in Wuhan kentinde başlayarak kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını, spor dünyasını bitirdi. Türkiye’de de etkisini gösteren salgın, vaka sayısının artışından itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm liglerin süresiz olarak askıya alınması kararı verilmişti.

Salgın için tehlikeli olan ve sporcuların yakın temaslı olması sebebiyle, dünyada neredeyse aktif bir lig ya da yapılması planlanan organizasyon ise kalmadı. Spor dünyasından da çok sayıda kişinin olumsuz etkilendiği yeni tip koronavirüs, vakaların da her geçen gün artması sebebiyle liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin bir belirsizliği de beraberinde getirdi.

Tüm ligler, kulüpler Türkiye Futbol Federasyonu’ndan lig başlangıç tarihine ilişkin bir bilgi beklerken, MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert de duruma ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Lig Bizim İçin Bitmiştir

Liglerin tarihinin belli olmamasına ilişkin açıklama yapan MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, ligin onlar için bitmiş olduğunu söyledi. Söz konusu ortamda, takımlar nasıl toplanacağını, antrenman yapacağını, maç yapacağını soran Mert, kendileri için ligin bitmiş olduğunu söyledi.

Salgın dönemine ilişkin son derece etkin bir şekilde açıklama yapmayı sürdüren isimlerden biri de Fatih Mert oldu. Mert, bu kez yapmış olduğu açıklamada takımların artık toplanamayacağını, antrenmanın yapılamayacağını ve maçların oynanamayacağını vurguladı.