Filenin Sultanları Üçte Üç Yaptı

Avrupa Şampiyonası heyecanı devam ediyor. Türkiye, C Grubu’nda yer alıyor. Maçlarını Almanya’nın Düsseldorf şehrinde oynayacak. Milli takımımızın gruptaki rakipleri arasında Almanya, Çek Cumhuriyeti, Azerbaycan, İsveç ve Yunanistan yer alıyor.

Filenin Sultanları, gruptaki ilk maçında İsveç ile karşı karşıya geldi. Söz konusu maçı pek zorlanmadan 3-0 kazandı. İkinci maçtaki rakibimiz, Ataman Güneyligil’in çalıştırdığı Azerbaycan oldu. Bu maçı İsveç maçından bile daha rahat kazanan Türkiye, ikide iki yaptı. Gelin, gruptaki üçüncü maçımızın detaylarına bir göz atalım!

Çek Cumhuriyeti’ni 3-1 ile Geçtik

Takdir edersiniz ki, Türkiye, C Grubu’nun favorisi! Milli takımımız, bu gruptan beşte beş ile ayrılmak istiyor. Grubun üçüncü maçında Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya geldik. Her iki takım arasında ciddi bir kadro kalitesi farkı vardı. Maçın favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Türkiye idi. Turnuva boyunca rotasyon yapacağının ve kadroyu olabilecek en iyi şekilde kullanacağının sinyallerini veren antrenör Daniele Santarelli, bu maça farklı bir ilk altı ile başladı.

Milli takımımız, sahaya Elif Şahin, Ebrar Karakurt, İlkin Aydın, Derya Cebecioğlu, Zehra Güneş ve Kübra Akman ilk altısı ile çıktı. Liberomuz Gizem Örge idi. İlk set, oldukça çekişmeli geçti. Çek Cumhuriyeti, mücadeleyi son ana kadar bırakmadı. Yine de ilk setin galibi 25-23’lük skor ile Türkiye oldu. İkinci sette roller değişmedi. Her ne kadar çekişmeli bir mücadele olsa da Türkiye bu seti de 25-20 kazanmasını bildi. Üçüncü sette takımımızda bir rehavet olduğu gözlerden kaçmıyordu. Çek Cumhuriyeti, bu seti 25-20 kazanarak durumu 2-1’e getirdi. Daniele Santarelli, son sete oyuncu değişiklikleri ile başladı. Söz konusu değişiklikler, etkisini en kısa sürede gösterdi. Türkiye, bu seti 25-17, maçı da 3-1 kazanarak üçte üç yapmış oldu.

Ebrar Karakurt Maçı 24 Sayı ile Tamamladı

Ebrar Karakurt, milli takımımız adına hayati öneme sahip olan bir oyuncu! Kendisi, 2018 yılından bu yana milli takımda görev yapıyor. Geçmişte pasör çaprazı olarak forma şansı buluyordu. Ancak, Melissa Vargas’ın bu yaz milli takıma dahil olmasının ardından kendisini smaçörde buldu. O pozisyonda da çok iyi iş çıkardığını söylemek gerekir.

Türkiye – Çek Cumhuriyeti maçının en skorer ismi Ebrar Karakurt oldu. 23 yaşındaki oyuncu, maçı 24 sayı ile tamamladı. 20 hücum, iki blok, iki de servis sayısı ile takımına katkı sağladı. En skorer ikinci isim Derya Cebecioğlu idi. Genç smaçör maçı 14 sayı ile tamamladı. 12 hücum, iki de blok sayısı almayı başardı. Milli takımımızın bir diğer genç smaçörü İlkin Aydın maçı 12 sayı ile tamamladı. 10 hücum, iki de servis sayısı ile takımına olabilecek en güzel şekilde katkıda bulundu. Zehra Güneş de çift haneli sayılara ulaşan bir diğer isimdi.