Galatasaray’da Avusturya Kampının Yıldızı Morutan Oldu

Sarı kırmızılı takım Galatasaray yeni sezon öncesinde ilk hazırlık kampı etabını Avusturya’ da tamamladılar. Galatasaray’da yeni sezon hazırlıkları kapsamında 10 gün süren ve Avusturya’nın Graz kentinde yapılan kamp tamamlarken, İki isim performansıyla dikkat çekerken, teknik heyetten alkış aldı.

Avusturya kampına götürülen isimler arasında sürpriz isimler olurken kampa dahil edilmeyen isimler de İstanbul da kalmıştı.

Yeni sezon öncesinde yoğun bir transfer süreci geçiren sarı kırmızılı takım da Avusturya kampı özellikle kiralık olarak geçen sezonu farklı takımlarda geçiren isimlerin kampa dahil edilmesi ile daha bir önemli oldu diye biliriz.

Galatasaray’ın Avusturya kampında performansıyla en çok dikkat çeken isimlerden biri 24 yasındaki Rumen oyuncu Olimpiu Morutan oldu. Geçen sezonu İtalya’ da Serie B ekibi olan Pisa’da kiralık olarak geçiren Morutan sarı kırmızılı takımda Avusturya kampında adeta yeni transfer etkisi yarattı diye biliriz.

Kiralık olarak sezonu İtalya’ da Serie B ekibi olan Pisa’da geçiren 24 yasındaki Rumen oyuncu Olimpiu Morutan performansı ve fiziksel gelişimi ile dikkat çekti.

Fiziksel olarak büyük gelişim gösteren ve forvet yokluğunda verilen şansı iyi kullanan Barış Alper Yılmaz ‘ da dikkat çeken bir başka isim olmuştu.

OLİMPİU MORUTAN GELECEK SEZON OKAN BURUK’UN PLANLARI ARASINDA YER ALACAK

Galatasaray’ın Avusturya kampında performansıyla en çok dikkat çeken isimlerden biri 24 yasındaki Rumen oyuncu Olimpiu Morutan oldu. Geçen sezonu İtalya’ da Serie B ekibi olan Pisa’da kiralık olarak geçiren Morutan sarı kırmızılı takımda Avusturya kampında ki performansı ile bekleneni karşıladığı görülüyor.

Geçen sezonu Pisa’da kiralık geçiren Morutan da yine büyük gelişim içinde olduğunu gösterdi. Üzerindeki ürkekliği atan Rumen futbolcu, birçok takımın da radarına girmiş durumda.

Gelecek sezon sarı kırmızılı takım da teknik ada Okan Buruk ‘un da kesinlikle planları arasında yer alacak isimlerden birisi olacak olan 24 yasındaki Rumen oyuncu Olimpiu Morutan sol çizgide ve Mertens’ in yerine daha çok 10 numara da veya merkez iki orta sahanın önünde kullanması bekleniyor. Hat kıran pasları ile dikkat çeken Rumen oyuncu biraz da takım ile sosyalleşmesi halinde üzerinde ki o sessizliği atması ile takımın gelecek sezon süper lig de yıldız isimlerinden olması muhtemel.

Yusuf Demir ile kesinlikle kiralık olarak yollarında ayrılması muhtemel olurken sarı kırmızılı takım da genç oyuncunun yerini Rumen oyuncu ile doldurarak daha çok performans verim alması bekleniyor.

TRANSFER HABERLERİ GELMEYE BAŞLADI

24 yasındaki Rumen oyuncu için sarı kırmızılı takıma transfer haberleri de gelmeye başladı diye biliriz.

Suudi ekiplerinin de dikkatinden kaçmayan genç oyuncu için sarı kırmızılı takım 10 Milyon Euro gibi yüksek bir bonservis bedeli haberleri çok ciddi konuşulmaya başlamış durumda ki Yunus Akgün ‘ün ve Yusuf Demir’in ayrılma ihtimalleri üzerine sarı kırmızılı takım transfere pek sıcak bakmayacak gibi.