GALATASARAY’DA SPORTİF DİREKTÖRLÜK GÖREVİNE FRANCİS CAGİGAO GELDİ

Sezonu şampiyon tamamlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray, Şampiyonlar Ligi kadrosu kurmak adına transferde düğmeye bastı. Sarı kırmızılı takım süper lig de ki 23. Şampiyonlukları sonrasında artık gözlerini çok özledikleri devler ligine şampiyonlar ligine çevirmiş durumdalar.

Ellerinde ki kadroyu korumak isteyen ancak oyuncularına da gelen teklifler sonunda transfer çalışmalarına devam eden sarı kırmızılı takım kadrosunu güçlendirmeye devam edecekler.

Yeni sezon da kadrosunu güçlendirmek için ise sarı kırmızılı takım da yeni bir gelişme yaşandı.

Şampiyonlar Ligi için güçlü bir kadro kurma hedefinde olan sarı kırmızılı takım Galatasaray, Arsenal’de 24 yıl sportif direktörlük yapan ve birçok yıldızı Londra ekibine kazandıran Francis Cagigao’yu sportif direktörlük görevine getirdi.

İngiltere ligi ekiplerinden olan Arsenal’de 24 yıl sportif direktörlük görevi yaptıktan sonra Şili Milli Takımı’nda görev yapan İspanyol futbol adamı Francis Cagigao artık sarı kırmızılı takım için çalışacak.

Sarı kırmızılı takımın bu yaz transfer sezonun da kadrosuna katmak istediği önemli isimlerde elçi olacak olan 53 yasındaki İspanyol isim Francis Cagigao ‘ ya bu yaz transferinde önemli işler düşecek.

Özellikle sarı kırmızılı takımın İngiltere de İspanya’ da peşinde olduğu isimler üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak olan 53 yasındaki İspanyol isim Francis Cagigao transfer sürecinde Galatasaray’ a yardımcı olmaya çalışacak.

FRANCİS CAGİGAO HANGİ DÜNYA İSİMLERİ’Nİ KEŞFETTİ

53 yasındaki İspanyol isim Francis Cagigao daha önce görev aldığı takımlar da birçok isim ile çalışarak özellikle İngiliz ekibi Arsenal’ e önemli isimler kazandırdı.

İngiliz ekibi Arsenal’ de uzun süre scout ‘Luk görevini yapan 53 yasındaki İspanyol isim Francis Cagigao Arsenal ile 1996 yılında yolu keşişti. Sonrasında 2000’ li yılların başı ile beraber tam zamanlı olarak İngiliz ekibi ile çalışamaya başlayan tecrübeli isim takımına birçok önemli isimler kazandırılmasında önemli rol oynadı.

İspanyol çalıştırıcı Francis Cagigao İngiliz ekibi Arsenal’ e görev yaptığı dönemlerde Lauren, Cesc Fabregas, Reyes, Cazorla, Monreal, Arteta, Xhaka, Alexis, Vela, Bellerin, Van Persie, Saliba, Tierney, Emi Martinez, Martinelli gibi ünlü yıldızları Londra ekibine kazandırmıştı.

İngiliz ekibi Arsenal’ in önemli efsanevi menajerlerinden olan Arsene Wenger ile berabere de çalışma fırsatı bulan tecrübeli isim Francis Cagigao ekstra olarak şanslı diye biliriz. Tecrübeli menajerin de önem verdiği isimlerden olan Francis Cagigao Arsenal ile çalıştığı dönemde Arsene Wenger ‘ e önemli futbolcular kadrosuna kazandırmıştı.

SON GÖREVİ ŞİLİ MİLLİ TAKIMININ SPORTİF DİREKTÖRLÜĞÜNÜ YAPTI

53 yasındaki İspanyol isim Francis Cagigao son olarak Şili milli takımın sportif direktörlük görevini yaptı. 2021 yılından beri Şili milli takımı ile çalışan tecrübeli isim sarı kırmızılı takımdan önce son olarak Milli takım kariyerine de imza atmıştı.