Gaziantep Futbol Kulübü’nden Bir Erol Bulut Geçti

20 Mayıs 2021 tarihinde Erol Bulut ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Gaziantep Futbol Kulübü, sözleşme tarihi dolmadığı halde 1,5 yılını doldurmuş teknik direktör Erol Bulut ile karşılıklı anlaşma sonucu sözleşmesini feshetmiştir. Erol Bulut ile yollarını ayıran Gaziantep Futbol Kulübü’nün başında şu an yardımcı antrenör Erdal Güneş bulunmakta.

Eksik Olan Neydi?

Süper Lig’de 19 puan ile 13. sırada yer alan Gaziantep Futbol Kulübü, arka arkaya 9 mağlubiyet alması sonucu teknik direktörden vazgeçmeye karar verdi. Mağlubiyetlerin yanı sıra Gaziantep Futbol Kulübü’nün maddi zorluklar yaşadığını dile getiren Erol Bulut, açıklamaları ile yönetimi de zor durumda bırakmıştı. Spor camiasında kulübün maddi ve manevi olarak kötüye gittiği söylentilerinin yayılması kulüp yönetimini rahatsız etti.

Kulüp yönetimi üst üste yaşanan mağlubiyetler sonucu faturayı teknik direktör Erol Bulut’a kesti. Geçtiğimiz sezon Erol Bulut yönetimindeki Gaziantep Futbol Kulübü ligi 15. sırada bitirirken 12 galibiyet, 16 mağlubiyet ve 10 beraberlik almıştı. Mağlubiyet hali galibiyet halinden fazla da olsa beraberliklerle arayı çok açmamaya çalışan takım, 2022- 2023 sezonuna güzel giriş yaptığı halde bu başarısını koruyamadı. Gaziantep Futbol Kulübü, Süper Lig başındaki 4 maçın 3’ünde galibiyet alırken daha sonra çark tam tersine dönmüş ve yüksekte başlayan takım bir anda durdurulamayan bir düşüşe geçmişti. Süper Lig’de düşüş yaşarken Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek finale çıkması ise taraftarlarını şaşırttı. Erol Bulut’un alışılagelmiş taktik planlarının rakip takımlar tarafından tahmin edilebilir oluşu Gaziantep Futbol Kulübü’ndeki yerini sarsarak başarısızlığa uğratmasıyla taraftarların desteğini alamadığı gibi daha sonra yanlış anlaşılma diyerek değiştirdiği kulübün maaşları ödemediğine dair yaptığı ilk açıklamalar ile kulüp yönetiminin de desteğini kaybetmesine sebep oldu.

Gaziantep Futbol Kulübü’nün teknik direktör ve futbolcularının maaşlarını ödeyemediği söylentisi kulüp yönetimini rahatsız ederken camiada teknik direktör Erol Bulut ile anlaşma bozmasından daha çok konuşulur oldu. Yeni seçilecek yönetim ve yeni gelecek teknik direktörün kulüp için adeta yeni kan olacağına inanan kulüp, Süper Lig sezonunu 1 TL borç dahi olmadan kapatacağını son açıklamalarında da dile getirdi. Bu açıklamalar sonucu maddi zorluk yaşadığını hem yalanlayan hem doğrulayan söylemler taraftarlarında kafasını karıştırdı. Takımlarının küme düşmesini istemeyen taraftarlar dört gözle yeni yönetimin seçimini ve kulübün anlaşacağı yeni gelecek olan teknik direktörlerini bekliyor.

Peki Kim Gelecek?

Erol Bulut ile yollarını ayırdığını duyuran Gaziantep Futbol Kulübü’ne, kısa süre sonra İsmail Kartal’ın teknik direktör olarak geleceği söylentileri yayıldı. Peki İsmail Kartal? İsmail Kartal, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğünü yapmış, 21 maçta 4 mağlubiyet elde etmişti. İstatistiğini koruyan başarılı teknik direktör İsmail Kartal, Gaziantep Futbol Kulübü’nde de aynı performansı gösterebilecek mi, takıma taze kan olacak mı?