İngiliz Devi Altay Bayındır’ın Peşinde

İngiltere Premier Lig ekibi olan kırmızılar Manchester United’la sözleşmesi sona eren tecrübeli file bekçisi İspanyol kaleci David de Gea devri kapandı.

32 yasındaki İspanyol file bekçisi David de Gea Manchester United’dan ayrıldığı açıklayarak yeni bir meydan okumaya hazırlandığını açıkladı.

Kariyerinde önemli yere sahip olan İngiltere Premier Lig ekibi Manchester United ile 12 yıllık kariyeri bu sezon son buldu.

12 yıldır formasını giydiği takım dan ayrılan 32 yasındaki İspanyol file bekçisi David de Gea Kırmızıların efsanevi teknik direktörü olan Sir Alex ‘de teşekkür ederek İngiliz ekibinden ayrıldı.

Yeni bir meydan okumaya hazırlanan tecrübeli file bekçisi süper lig ekibi olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile ciddi olarak da adı geçen isimlerden birisi olmuştu. David de Gea ile yollarını ayırdıktan sonra Andre Onana’yı kadrosuna katan Manchester United, Dean Henderson’ın da Nottingham Forest’a gitme ihtimali üzerine yedek kaleci arayışlarını hızlandırdı.

Kırmızı Şeytanlar’ ın gündeminde sarı lacivertli takım Fenerbahçe’den 25 yasındaki genç file bekçisi Altay Bayındır var.

25 yasındaki genç file bekçisi Altay Bayındır sarı lacivertli takım da Hırvat kaleci Livakovic ‘in katılması ile transferi de gerçekleşir ise yedek kulübünde kalacağından dolayı da Fenerbahçe’ den de ayrılmaya sıcak bakıyor.

KIRMIZILARDA DE GEA GİTTİ, ONANA GELDİ

12 yıldır formasını giydiği takım dan ayrılan 32 yasındaki İspanyol file bekçisi David de Gea sonrasında 52.5 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek Inter’den Andre Onana‘yı kadrosuna katan Manchester, yedek kaleci arayışlarını sürdürüyor.

İngiliz takımının bir diğer file bekçisi Dean Henderson’ın Nottingham Forest’a transferi gerçekleşirse Manchester United’ın elinde yedek kaleci olarak 37 yaşındaki Tom Heaton kalacak.

Manchester United’ın istediği Dean Henderson’ın Nottingham Forest’a transferi olması ihtimali sonrasında 37 yaşındaki Tom Heaton’ a kaleyi bırakmak istemiyorlar. Daha tecrübeli ve genç bir isme kaleyi bırakmak isteyen kırmızı şeytanlar sarı lacivertli takım Fenerbahçe’den 25 yasındaki genç file bekçisi Altay Bayındır var.

Kırmızı Şeytanlar’ ın gündeminde iki isim var: Feyenoord’dan Justin Bijlow ve Fenerbahçe’den Altay Bayındır olurken bu iki isimden birisini bu yaz transfer sezonunda kadrosuna katmak istiyorlar.

ALTAY BAYINDIR FENERBAHÇE’YE VEDA EDEBİLİR

Kalesinde Altay Bayındır ve İrfan Can Eğribayat’ı bulunduran Kanarya, yabancı eldiven takviyesi için de temaslarını sıklaştırırken, Dominik Livakovic için girişimlerini hızlandırırken artık transfer de Fenerbahçe sona çok yaklaştı diye biliriz.

Bu ihtimaller sonrasında 25 yasındaki genç file bekçisi Altay Bayındır sarı lacivertli takım ile yeni de sözleşmesini uzatmış olmasına rağmen yedek kulübesinde kalmak istemiyor.

Gelen transfer tekliflerini de düşünene genç file bekçisi  Fenerbahçe ile 2027 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Geçen sezon sarı lacivertli formayla 40 maça çıkan 25 yaşındaki file bekçisi 45 gol yerken, 14 müsabakada kalesini gole kapadı.