İstanbulspor Süper Lig’de Kümede Kalma Yarışında

Süper lig ‘e bu sezon yükselen ve uyum sağlamakta zorlanan İstanbulspor’ da alınana kötü sonuçlar sonrasında kümede kalma yarışı içinde olan takım 28 puan ile 15. Sırada yer alıyorlar.

İstanbulspor Süper Lig ‘ de geride kalan 28 karşılaşmada 8 galibiyet 4 beraberlik ve 16 mağlubiyet ile kümede kalma yarısı içindeler.

Bu sezon Süper Lig ‘ den 2 takımın bir alt lige düşeceği sezonda Ümraniyespor ‘u düştü olarak gördüğümüz sezon da ikinci olarak kimin lig veda edeceği merak ile bekleniyor.

İkinci düşecek takımın kim olacağı yarışta İstanbulspor ve Giresunspor ‘un kıyasıya bir yarış içinde sezonun son haftalarına doğru gidiliyor.

FATİH TEKKE İSTANBULSPOR’DA NELER YAPTI?

45 yaşındaki genç teknik adam Fatih Tekke İstanbulspor’ da bu sezon ilk görevine 25 Ekim de sezon ortasında başladı.

İstanbulspor bu sezon Fatih Tekke yönetimin de süper lig de 18 maçta takımının başında görev aldı. 18 lig maçında İstanbulspor ile süper lig de 6 galibiyet 2 beraberlik ve 10 mağlubiyet ile 20 puan topladı.

Bu sezon takımını kümede kalması için mücadele eden Fatih Tekke son yaptığı açıklamalar ile de büyük tepki topladı.

Fatih Tekke yaptığı son açıklamalar da süper lig de gelecek hafta Fenerbahçe maçında 3 sarı kartı olan oyuncusunu oynatmayacağını söyleyen teknik adam tepki topladı. Bir sonraki hafta Giresunspor maçı onlar için daha önemli olduğunu düşünen teknik adam kadrosunda sarı kartlı bulunana önemli oyuncularını saklayarak gelecek hafta Giresunspor maçına hazırlanıyor.

Bu oyuncularını saklamak istemesi Fenerbahçe maçını önemsememesi zaten kaybedilecek gibi düşünülmesi büyük tepki toplamıştı.

Süper lig de 8 maçı kalan İstanbulspor ‘un teknik direktörü Fatih Tekke en az 2 galibiyet almaları ile lig de kalacaklarını düşünse de kağıt üzerinde tam tersine işleri hiç kolay değil.

Giresunspor ‘un bu sezon ikinci kez süper lig de boy göstermesi ile İstanbulspor ‘ a göre daha tecrübeli bir takım olarak görüyorum. Geçen sezon da süper ligi kümede kalma yarısı içinde geçiren Karadeniz ekibi İstanbulspor’ u yeneceğini düşünüyorum ki bu şartlar da sezona sonun da veda etmeleri yüksek.

Süper lig de kalan maçlarında Fenerbahçe, Adana Demirspor, Galatasaray gibi iddialı takımlar ile de oynayacak olmaları şanslarını düşürüyor.

FATİH TEKKE TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ

45 yaşındaki teknik adam Fatih Tekke teknik direktörlük kariyerine Türkiye A2 milli takımın da Yardımcı Antrenör olarak başladı.

İlk teknik direktörlük başlangıcı ise K. Erciyesspor’da başladı. Sırası ile Boluspor, Manisaspor, Denizlispor, Bursaspor’ da görev alan tecrübeli isim en çok İstanbulspor ‘ da görev aldı.

Suna da ise İstanbulspor ile 2026 yılına kadar sözleşmesi devam eden Fatih Tekke takımını süper lig de tutabilirse yoluna devam edebilir.