Juventus Sacha Boey’in Peşini Bırakmıyor

Galatasaray, son yılların belki de en verimli transfer dönemini geçirdi. Sarı kırmızılı takım, kadrosunu çok sayıda oyuncu ile güçlendirdi. Taraftarlar, takımlarının UEFA Şampiyonlar Ligi  grup maçında Kopenhag karşısında nasıl bir kadro ile mücadele edeceğini bekliyorlar. Bilhassa Wilfried Zaha, Hakim Ziyech ve Tete gibi oyuncuların bu maçta forma giyip giymeyeceklerine dair tahminler yürütülüyor.

Fransız Sağ Bek Takımda Kalmayı Tercih Etti

2022 – 2023 sezonunu şampiyonluk ile tamamlayan Galatasaray’da öne çıkan isimlerin başında tahmin edebileceğiniz üzere Sacha Boey geliyordu. Fransız yıldız, geçtiğimiz sezon harika bir performans ortaya koydu. Bir sağ bekin şampiyonluğa nasıl etkide bulunacağını gösterdi. Süper Lig’in en iyi sağ beki olduğunu ispat etti.

Premier Lig kulüpleri, Galatasaray’a gelmeden evvel de Sacha Boey ile ilgileniyorlardı. Fransız sağ bekin 2022 – 2023 sezonunda ortaya koymuş olduğu performans, İngiliz kulüplerini harekete geçirdi. İngilizler, oyuncu için Galatasaray’ın kapısını çaldılar. Sarı kırmızılı takım, Sacha Boey’i transfer etmek isteyen kulüplerden 20 milyon Euro istedi. Bu parayı vermeye yanaşmayan kulüplerin varlığı yüzünden söz konusu transfer gerçekleşmedi. Fransız yıldız da UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istediğini söyleyerek takımda kaldı.

Juventus Ocak Ayında Galatasaray’a Teklif Yapacak

Sacha Boey ile yalnızca Premier Lig kulüpleri ilgilenmiyor. İtalyan devi Juventus’un da oyuncuyu kadrosuna katmak adına bir hayli istekli olduğu konuşuluyor. İtalyanlar, Ocak ayında Sacha Boey için Galatasaray’ın kapısını çalacaklar. Sağ bek transferini Ocak ayına bırakan Juventus’un oyuncu için bir hayli istekli olduğu dile getiriliyor.

Takdir edersiniz ki, Galatasaray, bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde boy gösterecek. Bu durum, oyuncular açısından ciddi bir avantaj! Söz konusu platformda iyi bir performans ortaya koyan oyuncular, yüksek bonservis bedelleri karşılığında dev kulüplere transfer olabilirler. Bu şansa erişebilecek oyunculardan birisi de tahmin edebileceğiniz üzere Sacha Boey!

Galatasaray, önümüzdeki günlerde Sacha Boey’in maaşına zam yapacak. Ayrıca, oyuncunun serbest kalma bedeli de 25 milyon Euro’ya çıkarılacak. Galatasaray, Ocak ayında Sacha Boey için teklif yapmayı düşünen Juventus’tan 25 milyon Euro istemeyi düşünüyor.

Sacha Boey Galatasaray’a Geldiği Günden Bu Yana Takımın En İstikrarlı İsmi Olmayı Başardı

13 Eylül 2000 tarihinde dünyaya gelen Sacha Boey 1.78 boyunda! Galatasaray, bu oyuncuyu 2021 – 2022 sezonu öncesinde kadrosuna kattı. Oyuncu için eski kulübüne 1.15 milyon Euro ödendi. Sacha Boey, Galatasaray’a transfer olduğu dönemde hiç kimse onu tanımıyordu. Ancak, o, 2021 – 2022 sezonunda son derece iyi bir performans ortaya koydu.

Fransız oyuncunun 2022 – 2023 sezonu öncesinde Galatasaray’dan ayrılacağı iddia ediliyordu. Ancak, teknik direktör Okan Buruk, Leo Dubois’in sakatlanmasının ardından oyuncuya bir şans verdi. Sacha Boey, söz konusu şansı olabilecek en güzel şekilde değerlendirdi. Taraftarlar, bu oyuncuyu çok seviyorlar.