“Kimse Yeni Malatyaspor’dan Üstün Değildir”

Spor Toto 1. Lig takımlarından Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Yaman, futbolcuların ödemelerinde meydana gelen gecikmelerden kaynaklı  olarak ortaya çıkan anlaşmazlıkları az bir sürede çözüme kavuşturduklarını belirtti. Başkan Yaman, göreve geldikleri ilk bölümde, önce çoğu kişilerin kendilerine son derece temkinli davrandıklarını fakat şu anda yönetim olarak herkese güven duygusu aşıladıklarını dile getirerek, aleyhlerinde asılsız haberler çıkarmaya çalıştıklarını, bunların hepsini çürüttüklerini ve hepsini belgelerle kamuoyuna sunduklarını ifade etti.

Spor Toto 1. Lig’in devre arasında futbolcu ödemelerinde meydana gelen istenmeyen gecikmelerden dolayı ortaya çıkan anlaşmazlıkları nihayet çözdüklerini ifade eden Başkan Ahmet Yaman, Malatya Valisinin, Büyükşehir Belediye Başkanının ve İlçe Belediye Başkanlarının aracılığıyla sıkıntılı süreci geride bıraktıklarını, Teknik Direktör Hasan Özer’i takımın başına kendilerinin getirdiğini, birlikte yol yürüdüklerini, Kendisiyle sözleşme yaptıklarını, göreve gelir gelmez futbolcuların geçmiş dönemdeki alacaklarını ödeyerek işe koyulduklarını,dolayısıyla ne bir futbolcunun ne de bir teknik adamın kendilerinde hiçbir alacağının kalmayacağını, bugüne kadar ne vaat ettiler ise onu harcadıklarını, kendilerinin sadece aradaki ödeme zamanından dolayı sıkıntı yaşadıklarını ve bu durumu da nihayet aştıklarını dile getirdi.  

“Yeni Malatyaspor İçin Elimden Geleni Yapacağım”

Geçmiş dönem yönetimden kalma bir güvensizlik duygusu olduğunun altını çizen Ahmet Yaman, Yeni Malatyaspor için  elinden gelen her şeyi yapacağını ve bu zor süreci atlatacaklarını,  STK’ların, halkın, belediye başkanlarının, ve işadamlarının başlattıkları kampanyalarla kulübün yanında olduklarını gösterdiklerini, sezonun ilk maçında Bodrumspor karşısında beklenmedik bir sonuç aldıklarını, şimdi onları daha tecrübeli bir şekilde iç sahada konuk edeceklerini, kendileri için çok önemli bir karşılaşma olduğunu söyledi.

İlk maçta takımın yeni olduğunu ve henüz toparlanamamış olduklarını, ancak şu an çok daha heyecanlı olduklarını, bu maçı taraftarın önünde kazanmak istediklerini ve 3 puanı aldıkları takdirde takımın diğer karşılaşmalara daha moralli hazırlanacağını dile getirdi. Teknik direktör Yılmaz Vural’ın göreve gelmesinin ardından takımın olumlu bir havaya büründüğünü de vurgulayan Yaman, Malatya’ya heyecan geldiğini, hoca ile beraber ikinci devreye daha canlı başlayacaklarını, Bodrumspor maçında en az 10 bin taraftar hedeflediklerini ve tüm Malatyalıları 15 Ocak Pazar günü maça davet ettiğini dile getirdi.

“Kimse Yeni Malatya’dan Üstün Değildir”

Sözlerine devam eden Ahmet Yaman, Hiç kimsenin Yeni Malatya’dan üstün olmadığını, Hasan Hocanın istifasının ardından takımın başına kimi getirebileceklerini tartışırken, takıma en faydalı olacak ismin Yılmaz Hocanın olduğuna karar verdiklerini, hoca ile ilk görüşmede kendilerini güzel karşıladığını, Yeni Malatyaspor’un yaşaması için kendilerinden talep ettiklerine itiraz etmediğini, Yılmaz hocanın geçmişte efsane Malatyaspor’da emekleri olduğu kadar, Malatya’nın da kendisi için ayrı bir yeri olduğunu, kendisinin de vefa borcu olduğunu söyleyerek bu teklifiin kendisini de heyecanlandırdığı belirterek sözlerini noktaladı.