Küme Düşme Hattında Bulunan Ankaragücü’nde Her Şey Yeniden Başlıyor

Küme düşme hattında oldukça tehlikeli bir konumda bulunan başkent ekibi Ankaragücü’nde yeni teknik direktör ile her şey yeniden başlıyor, temiz bir sayfa açılıyor.

Geçtiğimiz günlerde tecrübeli teknik direktör Mustafa Kaplan ile yolları karşılıklı anlaşarak ayırmış olan Ankaragücü’nde Mustafa Kaplan’ın yerine hatırlanacağı üzere sezona başlamadan önce takıma kamp çalıştırması yaptırmış ve ilk üç maça da takımın başında çalışmış olan Aykan Atik ve tecrübeli ekibi yeniden görevlendirildi.

İlk dokuz maçta başkentin bir diğer ekibi olan Gençlerbirliğini çalıştırmasının ardından Ankaragücü’nün başına getirilen Mustafa Kaplan, günün sonunda 18 maçta alınmış olan 2 galibiyet,6 beraberlik ve 10 mağlubiyet yüzünden yer alınan 17. sıra itibari ile görevine devam etmemişti. Özellikle son 5 maçta alınan 2 mağlubiyet ve 3 beraberlik ile iyice küme düşme hattına saplanan Ankaragücü’nde yeni kan olarak ise Aykan Atik’e şans verilecek.

Kayserispor Karşılaşmasında Takımın Başında Aykan Atik Olacak

Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nda oynanacak olan 19. Haftada Ankaragücü’nün rakibi bir başka kümede kalma mücadelesi veren takım olan Kayserispor. 18 maçta almış olduğu 2 galibiyet 4 beraberlik ve 12 mağlubiyet ile Süper Lig’in son sırasında olan Kayserispor ile karşılanacak müsabakada Aykan Atik’in yanı sıra teknik ekibin yeni üyeleri olan Alper Acar, Taner Kayakıran’ın yanı sıra Yunus Kara da yer alacak.

Transfer Durumu Netleşince Takımda İyileştirmeler Yapılacak

Bilindiği üzere geçmiş yıllarda Ankaragücü’nde oynamış olan Johannes Hobf’un alacakları için takıma uyarı göndermesi sebebiyle transfer yapmakta güçlük çeken Ankaragücü yönetimi, bu alacakların tamamının ödendiği ve FIFA’dan gelecek olan olumlu kararın ardından anlaşmış oldukları oyunculara imza attırarak takımı ligde daha farklı bir konuma getireceklerini söyledi.

Transfer Tahtası Açılırsa Takımın Başına Sergen Yalçın veya Ünal Karaman Gelecek

Her ne kadar şu an için Aykan Atik ve ekibi takımın başında olsa da eğer transfer tahtası açılabilirse Ankaragücü yönetimi tarafından takımın başına Ünal Karaman ve Sergen Yalçın gibi tecrübeli hoca ve ekipleri getirilecek.