Kylian Mbappe Antoine Griezmann’ın Transfer Edilmesini İstiyor

Paris Saint Germain, yeni sezona ciddi sıkıntılar ile başladı. Lionel Messi’nin ayrılığı hiç kimse için sürpriz değildi. Ancak, sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek olan Neymar’ın 90 milyon Euro karşılığında Suudi Arabistan’ın yolunu tutması, futbol dünyasını fazlasıyla şaşırttı. Neymar, yaşamış olduğu sakatlıklardan dolayı Paris Saint Germain’e yeterince faydalı olamadı. Yine de böylesine değerli bir oyuncunun ayrılığı, Paris Saint Germain’e güç kaybettirdi.

Kylian Mbappe Krizi Çözüldü

Paris Saint Germain’de yeni sezon öncesinde yaşanan en büyük sorunun başrolünde tahmin edebileceğiniz üzere Kylian Mbappe vardı. Fransız yıldızın sözleşmesi normal şartlar altında 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecekti. Bir yıllık uzatma opsiyonu, sadece Kylian Mbappe’nin istemesi halinde devreye girecekti. 1998 doğumlu oyuncu, hazırlık kampının başlamasına kısa bir süre kala Paris Saint Germain’e söz konusu opsiyonu kullanmayacağını belirttiği bir mektup gönderdi. Bir başka deyişle, oyuncu, 30 Haziran 2024 tarihinde bedelsiz olarak kulüpten ayrılacaktı.

Paris Saint Germain yönetimi, Kylian Mbappe’nin vermiş olduğu bu karara fazlasıyla sinirlendi. Oyuncu, kadro dışı bırakıldı. Çünkü, PSG, oyuncunun bedelsiz olarak kulüpten gitmesini asla istemiyordu. Japonya kampına götürülmeyen yıldız oyuncu, takımdan ayrılması beklenen diğer oyuncular ile beraber çalıştı. Bu süreçte başta Real Madrid olmak üzere farklı kulüplerin kendisine transfer teklifi yapmasını bekledi. Ancak, Real Madrid, oyuncuyu bir yıl sonra bedelsiz bir şekilde kadrosuna katmak istiyordu. Bu yüzden, İspanyol kulübünün PSG’ye teklifi söz konusu olmadı.

Paris Saint Germain, yeni sezonun ilk maçında FC Lorient ile karşı karşıya geldi. Bu maçtan bir puanla ayrıldı. Kylian Mbappe, söz konusu maçın kadrosunda yoktu. PSG, Ligue1’in ikinci haftasında Toulouse ile karşı karşıya geldi. Kylian Mbappe, bu maç öncesinde affedildi. Hafta boyunca takımla idmanlara çıktı. Luis Enrique, genç oyuncuyu maça yedek kulübesinde başlattı. Oyuna sonradan giren Kylian Mbappe, kazanılan penaltı vuruşunu gole çevirdi. PSG, Toulouse ile 1-1 berabere kaldı.

Antoine Griezmann Önümüzdeki Sezon PSG’de Forma Giyebilir

Kylian Mbappe, takıma geri dönmüş olabilir. Ancak, bu detay, oyuncunun Paris Saint Germain’den ayrılmayacağı anlamına gelmiyor. Avrupa’da transfer dönemi yaklaşık on gün sonra bitecek. Real Madrid, son bir atak yaparak Kylian Mbappe’yi kadrosuna katabilir. Bu durumun farkında olan Paris Saint Germain yönetimi, oyuncuyu takımda tutmak adına çareler arıyor. Kylian Mbappe’nin yakın arkadaşı Ousmane Dembele, oyuncuyu takımda tutmak adına transfer edildi.

Kylian Mbappe, Ousmane Dembele’nin transferinden memnun! Ancak, Fransız yıldız, milli takımdan bir diğer arkadaşı olan Antoine Griezmann’ı da PSG’de görmek istiyor. Paris Saint Germain, önümüzdeki günlerde Antoine Griezmann için Atletico Madrid’in kapısını çalacak. 1991 doğumlu oyuncunun serbest kalma bedelinin 25 milyon Euro olduğu konuşuluyor.