Maurizio Sarri Galatasaray’ın İstediği Matias Vecino Hakkındaki Gerçeği Açıkladı

Galatasaray’da yüzler gülüyor. Sarı lacivertli takım, son olarak, Süper Lig’in erteleme maçında İstanbulspor ile karşı karşıya geldi. Bu maçı Arjantinli golcüsü Mauro Icardi’nin attığı golle 1-0 kazanmayı başardı. Ligdeki puanını 16’ya çıkartan Galatasaray, lider Fenerbahçe’nin iki puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor.

Deneyimli Teknik Adam Oyuncusunun Galatasaray’a Transferine İzin Vermediğini İtiraf Etti

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Lazio’yu bir süredir Maurizio Sarri çalıştırıyor. Geçmişte Chelsea ve Juventus’ta da görev yapan deneyimli teknik adam, Lazio’ya hayat verdi. Takımı Şampiyonlar Ligi’ne taşımayı başardı.

Takdir edersiniz ki, Galatasaray, transfer dönemi boyunca orta saha oyuncusu aradı. Çok sayıda orta sahanın ismi Galatasaray ile anıldı. Süreç biraz uzadı. Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkını kazanan Galatasaray’ın 4 Eylül 2023 tarihine kadar UEFA’ya kadro bildirimi yapması gerekiyordu. Orta saha transferinin de o tarihe kadar bitmesi, bir gereklilikten ziyade zorunluluk haline gelmişti. Yönetim, Molde maçının ardından acil toplanma kararı aldı. Toplantının gündem maddesini tahmin edebileceğiniz üzere orta saha transferi oluşturdu. İsmi gündeme gelen son oyuncu Matias Vecino oldu.

Aylardan bu yana orta saha bekleyen Galatasaraylılar, Matias Vecino ismini duyar duymaz sinirlendiler. Bu oyuncunun Galatasaray’da oynayacak kapasitede olmadığını iddia ettiler. Oyuncunun 32 yaşında olması da ayrı bir problem idi. Taraftarların sosyal medyadaki tepkilerini gören yönetim geri adım atmak zorunda kaldı. Bir başka deyişle, Matias Vecino’dan vazgeçildi. Bu olayların üstünden neredeyse bir ay geçti. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalına röportaj veren Maurizio Sarri, Matias Vecino’nun Galatasaray’a gitmek için kendisini arayarak izin istediğini dile getirdi. Ancak, oyuncuya o izni vermediğini sözlerine ekledi. Bir başka deyişle, Matias Vecino’nun takımda kalmasını bizzat kendisinin istediğini dile getirdi.

Galatasaray’ın Tercihi Tanguy Ndombele Oldu

GALATASARAY’IN YENİ TRANSFERLERİNDEN FRANSIZ FUTBOLCU TANGUY NDOMBELE, SAMSUNSPOR MAÇIYLA İLK KEZ SARI-KIRMIZILI FORMAYI GİYDİ. (OĞUZHAN ORT/İSTANBUL-İHA)

Matias Vecino’dan vazgeçen Galatasaray, kısa süre içerisinde bir orta saha bulmak zorunda idi. O isim Tanguy Ndombele oldu. Tottenham’da forma giyen 1996 doğumlu oyuncu, bir yıllığına kiralandı. Tottenham’a herhangi bir kiralama bedeli ödenmeyecek. 1.81 boyundaki oyuncu, tıpkı Matias Vecino gibi orta sahanın her yerinde görev yapabiliyor. Ön libero, merkez orta saha ve on numara olarak top koşturabiliyor. Galatasaray’ın Matias Vecino yerine Tanguy Ndombele’yi transfer etmesinin doğru bir karar olup olmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ancak, Tanguy Ndombele, kağıt üzerinde Matias Vecino’ya kıyasla çok daha kaliteli bir isim!

Matias Vecino, bu sezon Lazio forması ile şu ana kadar toplam beş maçta görev yaptı. Serie A’da dört maça çıktı. Bu maçların birisine ilk 11’de başlarken üç maçta oyuna sonradan girdi. Sahada 169 dakika kaldı. Güzel performansını bir golle süsledi. Buna ek olarak, Şampiyonlar Ligi’nde bir maçta 76 dakika forma şansı buldu.