Mauro Icardi İçin Transfer İddiası

Galatasaray bu sezon başında köklü bir değişiklik ile sezona başlarken kadrosuna birçok yerli ve yabancı yıldız isim ile de güçlendirerek sezona çok iyi bir giriş yaptılar.

Sarı kırmızılı takım bu sezon şampiyonluk yarışı içinde yoluna lider olarak devam ettikleri sezon da kadrosunda ki yıldız isimlerin payı bir hayli yükse oldu diye biliriz.

Sezon başına da sarı kırmızılı formayı giymeye başlayan Arjantinli yıldız isim M. Icardi bu sezon takımın hücum hattında ki takımın en güçlü isimlerinden birisi olurken sezon sonun da takımdan ayrılacak olması da teknik heyeti taraftarı ve yönetimini düşündürüyor.

30 yaşındaki Arjantinli golcü M. Icardi için sarı kırmızılı takımın yöneticileri Fransız ekibi PSG ile bir yandan da görüşmelere devam etseler de henüz net olarak bir ilerleme sağlayamadılar.

Arjantinli golcü için Fransız ekibinin beklediği bonservis bedeli ile sarı kırmızılı takımın ödeye bileceği bonservis bedeli arasında ki farkın çözümü için çalışmalar sürse de M. Icardi ‘nin ülkesine Arjantin ‘ e dönme iddiası da dolaşıyor.

Arjantin’ in güçlü ekiplerinden olan Boca Juniors’ un yıldız golcü ile yakından ilgilense de yıllık ücreti konusunda soru işaretleri var. Arjantin ekibinin golcü oyuncuya ilgisi olduğu kadar M. Icardi de ülkesinde n büyük hayallerinden birisinin Arjantin temsilcisinde forma giymek olduğu ileri sürülüyor.

Bu belirsizlikler ile sezon sonuna doğru şampiyonluk yolunda yoluna devam eden sarı kırmızılı Galatasaray sezon sonunda şampiyonluk gelmesi halinde ilk iş olarak Fransız ekibi ile anlaşarak yıldız oyuncusunu kadrosunda tutmak isteyecekler.

GALATASARAY’A SEZON SONUNDA GOLCÜ ŞART

Sarı kırmızılı takımın sezon sonunda elindeki iki golcüsü de takımdan ayrılma ihtimali ile karşı karşıya kalması nedeni ile golcü transferi şart.

B. Gomis 37 yasındaki tecrübeli golcü sezon sonun da sarı kırmızılı takım ile yollarının ayrılması muhtemel olarak görünüyor. Her ne kadar kariyerine devam etmek istediğini söylese de son çıkan kiriz sonrasında sezon sonun da büyük bir ihtimal ile yollar ayrılıyor.

Galatasaray ‘In elinde ki bir diğer golcü ise Arjantinli M. Icardi. Bu sezon takıma çok büyük katkı sunan tecrübeli oyuncu sezon sonunda takım da kalma istese de bile alternatif bir isim daha şart.

Bundan önceki sezonlar da 4 golcü ile oynayan sarı kırmızılı takım iki sezondur özellikle elinde golcü oyuncusu olmadan yarışın içinde kalıyor.

Milan Baros, J. Elmander, Necati Ateş, C. Kazım, Drogba, Burak Yılmaz gibi golcüleri aynı sezon içinde takımda bulunduran Galatasaray iki sezondur hücum hattını zenginleştiremediler.

ICARDİ KARİYERİNE AVRUPA’DA DEVAM ETMEK İSTER

Arjantinli golcü M. Icardi bu sezon sarı kırmızılı forma ile 14 gol ve 8 asistle oynadı. Kariyerine Avrupa ‘ da devam etmesini düşündüğüm Icardi için Boca Juniors yıllık ücretini de ödemekte zorlanır.

Kariyerinin sonun da ülkesine dönmeye sıcak bakması daha mantıklı gelse de golcü isim daha en az 4 yıl daha Avrupa ‘ da yer alır.