Mauro Icardi – Kerem Aktürkoğlu İkilisi Galatasaray’ı Taşıyor

Sarı kırmızılı takım Glatasaray, bu sezona tahmin edebileceğiniz gibi şampiyonluk hedefi ile başladı. 2018 – 2019 sezonundan bu yana şampiyon olamayan Galatasaray dört yıllık özleme son vermek istiyordu. Sezona çok sayıda transfer ile başlayan Galatasaray’da dikkat çeken isim Mauro Icardi oldu. 1993 doğumlu golcü Fransa’nın Paris Saint Germain kulübünden kiralandı. Arjantinli golcü gelir gelmez takıma uyum sağladı. Bilhassa saha içerisinde en iyi anlaştığı isimlerden birisi de Kerem Aktürkoğlu oldu.

Mauro Icardi Golleriyle Sarı Kırmızılı Takımı Sırtlamaya Devam Ediyor

Başkanvekili Erden Timur yeni sezon öncesinde kadroyu birbirinden kaliteli iki forvet ile takviye etti. Benfica’da forma giyen Haris Seferovic kadroya katılan ilk isim oldu. Erden Timur transferin son günlerinde Paris Saint Germain’in Arjantinli golcüsü Mauro Icardi’yi de kiralamayı başardı.

1993 doğumlu oyuncu bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar 18 maçta görev aldı. Sahada bin 351 dakika kaldı. Her ne kadar takımın en çok süre alan isimlerinden birisi olamasa da gol ve asist katkısı ile dikkat çekti. Şu ana kadar 13 gol atıp yedi asist yapmayı başardı. Bunun yanı sıra, Türkiye Kupası maçlarında da bir gol atıp bir asist yaptı. Sonuç olarak, Galatasaray’da şu ana kadar 20 maça çıktı. Bu maçlarda 14 gol atıp sekiz asist yapabildi.

Daha önce de söylediğimiz gibi Mauro Icardi’nin en iyi anlaştığı isimlerin başında Kerem Aktürkoğlu geliyor. Arjantinli oyuncu ligde yedi asist yaptı. Söz konusu asistlerin üçünde Kerem Aktürkoğlu’nu golle buluşturdu.

Kerem Aktürkoğlu Son Haftalarda Oldukça Formda!

2020 – 2021 sezonundan bu yana Galatasaray’da forma giyen Kerem Aktürkoğlu bilhassa geçtiğimiz sezon ortaya koyduğu performans ile bu takımın vazgeçilmez ismi olduğunu ispat etmişti. 24 yaşındaki oyuncu bu sezona pek iyi başlayamadı. Ancak, son haftalarda eskiye kıyasla daha iyi bir performans ortaya koyuyor.

1998 doğumlu oyuncu bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar 28 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 2 bin 65 dakika kaldı. Dokuz gol atıp altı asist yapmayı başardı. Bunun yanı sıra, Türkiye Kupası’nda dört maçta görev aldı. Bu maçlarda 118 dakika süre aldı. Bir gol atıp iki asist yapabildi.

Kerem Aktürkoğlu iki asistinde Mauro Icardi’nin gol atmasını sağladı. Ayrıca, kendisi Arjantinli golcünün ardından takımın en çok gol atan ismi olmayı başardı.

Kerem – Icardi İkilisi Galatasaray’ın Beşiktaş Maçındaki En Büyük Kozu Olacak

Galatasaray Süper Lig’in 32’inci haftasında deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak. 30 Nisan 2023 Pazar gününün programında yer alan maç her iki takım adına da büyük önem taşıyor. Galatasaray son yıllarda Beşiktaş deplasmanından iyi sonuçlarla ayrılamıyor. Ancak, Kerem – Icardi ikilisi bu durumu değiştirebilecek güce sahip!